Nowe Ogłoszenie > Operator ładowarki
Nowe Ogłoszenie > Mechanik
Nowe Ogłoszenie > Pracownik produkcji
Nowe Ogłoszenie > Kołyska TROLL Anna Gilder Crib
Nowe Ogłoszenie > Kontroler przyjęcia surowca
Nowe Ogłoszenie > Kierowca C+E
Nowe Ogłoszenie > Budowlaniec
Dzisiaj jest: Poniedziałek, 22 stycznia 2018 Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Informacja na Cyber Oleśnica


| ARTYKUŁ  |  FIRMĘ   |  KONCERT   |  WYDARZENIE |
Ubezpieczenie rolne - Compensa

Czytelnia | Artykuły > Dział: 


compensa-ubezpieczenia.jpgObowiązkowe ubezpieczenie rolne, czyli jakie? | Dane liczbowe pokazują, że świadomość w zakresie obowiązku ubezpieczenia gospodarstw rolnych rośnie. Obecnie ubezpieczonych jest około 60-70 % rolników. Co wchodzi w zakres obligatoryjnych ubezpieczeń i dlaczego ich posiadanie jest konieczne? Odpowiedzi na te pytania udziela Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych w towarzystwie ubezpieczeniowym Compensa.

Zakres obowiązkowych ubezpieczeń rolnych regulują zapisy zawarte w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. Skierowane są one do rolników – osób fizycznych, w których posiadaniu znajdują się gospodarstwo rolne oraz budynki wchodzące w jego skład. Coraz więcej właścicieli zdaje sobie sprawę, że odpowiednia polisa należy do niezbędnych wydatków. W 2015 roku, ponad 120 tysięcy rolników wykupiło u nas obowiązkowe ubezpieczenie (budynków oraz OC). W tym ponad 90 tysięcy z nich zdecydowało się na zakup dodatkowych, dobrowolnych polis.


Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Każdy rolnik ma obowiązek nabycia ubezpieczenia OC. Powstaje on w dniu objęcia w posiadanie gospodarstwa rolnego. Zakres polisy zawiera odpowiedzialność cywilną rolnika, osób pozostających z nim we wspólnym gospodarstwie domowym lub osób, które pracując w gospodarstwie, wyrządziły szkodę w związku z posiadaniem przez rolnika gospodarstwa. Compensa gwarantuje wypłatę świadczenia w razie wyrządzenia szkody, której następstwem jest śmierć, uszkodzenie ciała, rozstrój bądź utrata zdrowia, zniszczenie lub uszkodzenie mienia. Zakres ubezpieczenia zawiera także  spowodowanie szkody związanej z ruchem pojazdów wolnobieżnych na przykład kombajnów.


Ubezpieczenie budynków

Ubezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego również jest obligatoryjne. Zgodnie z zapisem zawartym w ustawie, należy nim objąć każdy budynek przykryty dachem i zajmujący powierzchnię powyżej 20 metrów kwadratowych. Jest to ubezpieczenie od ryzyk nazwanych takich jak pożar, huragan, uderzenie pioruna, gradobicie, deszcz nawalny, lawina, czy osunięcie się ziemi. Warto dodać, że ubezpieczony jest sam budynek – to znaczy mury i jego stałe elementy. Ochronie nie podlegają ruchomości domowe znajdujące się wewnątrz. Można je ubezpieczyć dodatkowo. Compensa łączy w swojej ofercie dwa ubezpieczenia obowiązkowe i dobrowolne, dając szerszy zakres i wygodę dla klientów przy zawieraniu umowy.


Ubezpieczenie dobrowolne

Właściciele gospodarstw, którym zależy na większej ochronie, mają do wyboru szereg dodatkowych opcji. Mogą na przykład ubezpieczyć sprzęt rolniczy, czyli narzędzia oraz niepodlegające rejestracji maszyny rolnicze. Ponadto ochroną można objąć zwierzęta gospodarskie, zmagazynowane na terenie gospodarstwa ziemiopłody oraz materiały i zapasy, takie jak opał czy środki do uprawy roślin. Dodatkowo Compensa ubezpiecza kombajny i maszyny wolnobieżne. Jest to zabezpieczenie nie tylko na wypadek pożaru czy kradzieży, ale również kolizji.  


O czym należy pamiętać przy wyborze ubezpieczenia?

Składka, jaką rolnicy muszą przeznaczyć na polisę jest niewysoka, często waha się w granicach 400 zł rocznie. Ten niewielki wydatek zapewnia natomiast realną ochronę finansową w nieprzewidzianych sytuacjach. Nie należy oszczędzać na ubezpieczeniu, niska składka często nie gwarantuje odpowiedniej ochrony. Warto pamiętać o tym, by dokładnie oszacować wartość posiadanego majątku –  dotyczy to zarówno budynków, upraw, ruchomości domowych czy maszyn. Należy ubezpieczyć dobytek w jak największej sumie ubezpieczenia i wartości realnej, gdyż w razie zajścia zdarzenia, gwarantuje to satysfakcjonujące odszkodowanie. Jeśli wysokość sumy nie odpowiada rzeczywistej wartości posiadanych rzeczy, wówczas przyznane odszkodowanie może być zbyt niskie.
Inf. prasowa / Agencja Reklamowa S4


Ubezpieczenie rolne - Compensa | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

My ubezpieczyliśmy nasze gospodarstwo w compensie . Maja dobre warunki dla rolników i cena jest odpowiednia do gwarancji.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Najlepiej się skontaktować z agentem który wszystko na miejscu wyjaśni, bezproblemowo.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Ile mniej wiecej kosztuje was takie ubezpieczenie w compensa?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Jak wyglądają rolne ubezpieczenia dotowane upraw i zwierząt i ubezpieczenie upraw rolnych? Wiele na ten temat w internecie nie znalazłem chciałbym się doradzić trochę więcej w tej kwestii bo zmieniła się ustawa. Dobrze by było jak by był dostępny online poradnik dla rolników w którym poruszane są różne problemy czy takowy poradnik dla rolnika istnieje?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Wpisz do wyszukiwarki: poradnik dla rolników ubezpieczenia obowiązkowe albo poradnik dla rolników ubezpieczenia dotowane upraw i zwierząt jak nic nie znajdziesz to oznaczać będzie że słabo szukałeś albo że nie ma Biggrin
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Witam. Gdzie w Oleśnicy jest placówka firmy Compensa? Ewentualnie numer telefonu do siedziby Compensa w Oleśnicy. Od niedawna przeprowadziłem się z Wrocławia do Oleśnicy i niestety nie wiem gdzie jest siedziba Compensa będę niezmiernie wdzięczy za pomoc.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Najbliższa siedziba Compensa to jest we Wrocławiu. W oleśnicy jest tylko pośrednictwo ubezpieczeniowe Compensa - http://www.compensa.pl/siec-sprzedazy/tabid/64/Default.aspx Jak wejdziesz na tam ty link to wpisz jako miasto Oleśnica to pojawią ci się pośrednictwa ubezpieczeniowe Compensa z Oleśnicy. Nie korzystałem z usług tych pośredników bo wolałem już pojechać na Wrocław i popytać o oferty bezpośrednio w siedzibie tej firmy.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Dzięki za szybka odpowiedź! Czyli w Oleśnicy nie ma placówki Compensy no nic trudno i dzięki za linka sprawdziłem i jest tam kilka tych pośredników w Oleśnicy popytam i sprawdzę jaką prowizję biorą bo na pewno będzie drożej u pośrednika. Jak będzie zbyt drogo to przejadę się do Wrocławia do siedziby tej firmy bo już nie raz byłem tam u nich
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Pośrednictwo ubezpieczeniowe Agencja ubezpieczeniowa, Compensa Oleśnica Sekuła Mickiewicza 4
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba


DODAJ KOMENTARZ / OPINIĘ LUB ZADAJ PYTANIE
Wpis - komentarz, opinia, pytanie
Portal CyberOlesnica.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wpisów czytelników. Zamieszczone wpisy są prywatnymi opiniami czytelników portalu za które odpowiada sam piszący. CyberOlesnica.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania wpisów, które zawierają wulgaryzmy, są niezgodne z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, obrażają rasy, religie, zawierają reklamy, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail.
CAPTCHA
Zabezpieczenie przed spamem
11 + 3 =
Rozwiąż to proste zadanie matematyczne i wpisz wynik