Dzisiaj jest: Niedziela, 25 lutego 2018 Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława

Informacja na Cyber Oleśnica


| ARTYKUŁ  |  FIRMĘ   |  KONCERT   |  WYDARZENIE |
SMS ostrzeże przed katastrofami naturalnymi

Czytelnia | Artykuły > Dział: 


SMS-OSTRZEZENIE.jpgZagrożenia naturalne występujące na różnych terenach mogą powodować ogromne straty w gospodarce oraz znaczny uszczerbek w budżecie państwa.
W przypadku tych zdarzeń kluczowe jest szybkie działanie i dobry przepływ informacji. Jak wynika z badania Komunikacja SMS w Polsce 2012 ponad 70 procent respondentów chciałoby być informowanych za pomocą SMS-a o zagrożeniach meteorologicznych.

Krótkie wiadomości tekstowe dzięki swoim cechom są niezwykle skutecznym narzędziem komunikacji kryzysowej. Pozwalają na szybkie i skuteczne powiadamianie mieszkańców o nadchodzącym zagrożeniu. SMS może być również krótką i zwięzłą instrukcją dotyczącą tego, jak należy postępować w przypadku katastrofy meteorologicznej mówi Artur Sadowski z Platformy SerwerSMS.pl.

Możemy zakładać, że zmiany klimatyczne, które następują w Polsce i na świecie, zwielokrotnią pojawianie się ekstremalnych zjawisk pogodowych. Mogą one w efekcie generować coraz większe straty w gospodarce, które stanowią poważny uszczerbek w budżecie państwa, a także narażać ludzi na utratę zdrowia i życia. Według danych IMGiW w 2010 roku tylko straty powodziowe w Polsce wyniosły 13 miliardów złotych, a należy pamiętać, że to tylko jedno z wielu zjawisk siejących zniszczenie. W Polsce występują również pożary, burze czy nawałnice śnieżne. Dzięki prewencji i sprawnemu działaniu służb porządkowych można znacząco zmniejszyć straty. Istotne jest również zachowanie mieszkańców podczas zdarzeń kryzysowych zagrożonego regionu. SMS ostrzegający z instrukcją postępowania, może pomóc m.in. w organizacji ewakuacji mieszkańców.

Właśnie dlatego wiele gmin oferuje swoim mieszkańcom nowe usługi i inwestuje w niestandardowe rozwiązania. Według respondentów badania Komunikacja SMS w Polsce 2012 podstawowymi zaletami krótkiej wiadomości tekstowej są: niezawodność (32, 7%), uniwersalność (35, 3%), prostota użytkowania (47, 1%), szybkość (66, 6%) i ekonomiczność (64, 9%).


Kilka rad dla mieszkańców gmin:

1. Dowiedz się czy Twoja gmina ma SMS-owy system ostrzegania.

2. Zapisz się na niego, bądź zapytaj w urzędzie czy taki system będzie dostępny
w najbliższej przyszłości.

3. Wystąp z prośbą do gminy, aby uruchomiła komunikację kryzysową za pomocą SMS-ów, jeśli jeszcze tego nie planowała.

4. Podczas zagrożenia pamiętaj, że prawdopodobnie nie wszyscy sąsiedzi wiedzą jak postępować roześlij widomość, którą otrzymałeś od urzędu lub poinformuj ich
w inny sposób (np. osobiście lub mailowo).

5. Ściśle stosuj się do instrukcji kryzysowych przekazywanych za pomocą SMS-ów lub innych środków przekazu.

Inf. prasowa | Dodano: 2013-08-24 Aktualizacja: 2016-03-30

Katastrofy naturalne
Ostrzeżenia SMS w Oleśnicy | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

u nas to nie ma tego ale przydało by się takie ostrzeganie przez smsa w oleśnicy , bo wieksze miasta już mają dawno a w mniejszych niestety nie ma a czesto by było przydatne !
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Miasto Oleśnica ma taki serwis SMS i nazywa się Aleratownik [miejski system informacyjny] i wystarczy wysłać o treści Zapisz na odpowiedni numer SMSa żeby dostawać informacje ostrzeżenia o tym na co trzeba w danej chwili uwazać w Oleśnicy, można także wysyłać informacje do Urzędu Miasta Oleśnicy ja czasem korzystam :)

Na stronie http://www.olesnica.pl/sm/wydarzenia/2463-serwis-sms-miejski-system-informacyjny można dowiedzieć się więcej na ten temat
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
i o czym ten Aleratownik informuje czy ta wiadomość SMS jest płatna czy darmowa i jak często są wysyłane SMS y do mieszkańca ?.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba


DODAJ KOMENTARZ / OPINIĘ LUB ZADAJ PYTANIE
Wpis - komentarz, opinia, pytanie
Portal CyberOlesnica.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wpisów czytelników. Zamieszczone wpisy są prywatnymi opiniami czytelników portalu za które odpowiada sam piszący. CyberOlesnica.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania wpisów, które zawierają wulgaryzmy, są niezgodne z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, obrażają rasy, religie, zawierają reklamy, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail.
CAPTCHA
Zabezpieczenie przed spamem
5 + 0 =
Rozwiąż to proste zadanie matematyczne i wpisz wynik