Nowe Ogłoszenie > Operator ładowarki
Nowe Ogłoszenie > Mechanik
Nowe Ogłoszenie > Pracownik produkcji
Nowe Ogłoszenie > Kołyska TROLL Anna Gilder Crib
Nowe Ogłoszenie > Kontroler przyjęcia surowca
Nowe Ogłoszenie > Kierowca C+E
Nowe Ogłoszenie > Budowlaniec
Dzisiaj jest: Poniedziałek, 22 stycznia 2018 Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Informacja na Cyber Oleśnica


| ARTYKUŁ  |  FIRMĘ   |  KONCERT   |  WYDARZENIE |
Pies może traktować dziecko jak konkurenta

Czytelnia | Artykuły > Dział: 


Trzeba go przygotować na nowego członka rodziny | Kiedy w domu pojawia się dziecko, pies może poczuć się odrzucony, zaniedbany i odstawiony na drugi plan. Dla jego właścicieli najważniejsze staje się niemowlę, przez co mają mniej czasu na dotychczasowe rytuały z pupilem, a to burzy jego dotychczasowy porządek. Dlatego odpowiednio wcześniej powinno się przygotować czworonoga do takiej sytuacji.

Kiedy pojawia się dziecko, często zdarza się, że uwaga właścicieli psa kierowana jest bardziej na dziecko niż na psa. W związku z tym pies kojarzy sobie pojawienie się dziecka z deficytami, które go nagle spotkały – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Aneta Awtoniuk, behawiorystka, trenerka psów ze Szkoły dla Psów Azorres.

Dlatego powinno się stopniowo przyzwyczajać psa do tego, że wkrótce w domu pojawi się nowy członek rodziny. Z dnia na dzień trzeba poświęcać mu coraz mniej czasu i uwagi, tak żeby później drastycznie nie odczuł tej różnicy. Ważna jest nie tylko zmiana przyzwyczajeń, ale także odpowiedni podział przestrzeni domowej.

Kiedy chcemy, żeby jeden z pokojów w domu był pokojem dziecka i nie chcielibyśmy, żeby pies tam wchodził, musimy wprowadzić tę zasadę jeszcze w trakcie ciąży, a nie w momencie, kiedy dziecko się pojawia. Bo wtedy pies będzie walczył o to, co do tej pory mógł wykonywać, czyli wchodzić do tego pokoju – tłumaczy Aneta Awtoniuk.

Behawioryści radzą także, by oswoić psa z zapachem malucha, choćby przynosząc ze szpitala śpioszki. Gdy pies wącha dziecięce ubranko, trzeba go pogłaskać i czule z nim rozmawiać, tak by ten zapach dobrze mu się kojarzył. W żadnym wypadku nie można zostawiać psu niemowlęcego ubranka do zabawy tak, by mógł je zniszczyć.

Kiedy mama wraca z dzieckiem ze szpitala do domu, musi wziąć pod uwagę to, że chwilę jej nie było i w związku z tym pies będzie stęskniony. Będzie oczekiwał, że ona przywita się z nim tak czule, jak do tej pory, kiedy wracała bez dziecka. Dlatego kiedy mama wraca, to oddaje dziecko tacie i wita się z psem sama, bo pies może z ekscytacji na nią skoczyć i niechcący zrobi krzywdę dziecku – dodaje Aneta Awtoniuk.

Nie powinno się dopuszczać do sytuacji, w której pies będzie z dzieckiem konkurował. Trzeba znaleźć czas na spacer i porcję pieszczot, które będą zarezerwowane tylko dla czworonoga.
źródło: Agencja Informacyjna NEWSERIA


Pies i dziecko pod jednym dachem - Porady | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

pytanie głównie do dziewczyn czy macie pieska i niemowlę w domu bo niedługo będę rodziła i w mieszkaniu pojawi się bobas ale też chciałabym mieć małego pieska kundla a właściwie moja starsze dziecko i stąd pytanie jakie były reakcje pieska na maleństwo ? piesek będzie też mały bo miał 2 tygodnie ale psy dorastają szybko i tak za 3 miesiące pies będzie już wyszczekany Wink czy nie będzie piesek agresywny w stosunku do małego dziecka no niby razem będą dorastać pod jednym dachem i pies się przyzwyczai do bobasa ale zawsze ten niepokój pozostanie a może poczekać z psem chociaż córka tak bardzo chce i sama nie wiem co robić Sad
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba

Mieszkam w mieszkaniu z dwoma psami i dwójka dzieci i nie mam żadnych problemów. Mam 4 pokoje więc jeden pokoj jest dla psów. Smile Nie są to duże pasy więc je czasem wypuszczam z pokoju żeby sobie swobodnie chodziły po mieszkaniu i są tak nauczone, że albo są u siebie albo w salonie z nami przesiadują, także można to pogodzić gdy mamy dzieci. Dużo tez zależy od wielkości mieszkania i rasy psa ale u mnie jest wporządku. Smile Psy są życzliwie nastawione do nas a my do nich. Jak ma się warunki w mieszkaniu to nie widzę problemu. Pozdrawiam.

w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba


DODAJ KOMENTARZ / OPINIĘ LUB ZADAJ PYTANIE
Wpis - komentarz, opinia, pytanie
Portal CyberOlesnica.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wpisów czytelników. Zamieszczone wpisy są prywatnymi opiniami czytelników portalu za które odpowiada sam piszący. CyberOlesnica.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania wpisów, które zawierają wulgaryzmy, są niezgodne z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, obrażają rasy, religie, zawierają reklamy, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail.
CAPTCHA
Zabezpieczenie przed spamem
10 + 2 =
Rozwiąż to proste zadanie matematyczne i wpisz wynik