Dzisiaj jest: Niedziela, 25 lutego 2018 Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława

Informacja na Cyber Oleśnica


| ARTYKUŁ  |  FIRMĘ   |  KONCERT   |  WYDARZENIE |
Trening nocniczkowy – od czego zacząć

Czytelnia | Artykuły > Dział: 


Nauka siadania na nocniczku to bardzo ważny etap w rozwoju maluszka. Dziecko uczy się panować nad swoją fizjologią (i w ogóle ją zauważać) stając się bardziej świadome procesów, które zachodzą w jego ciele. A rodzice cieszą się, że robi duży krok w stronę samodzielności.

Zaczynając naukę siadania na nocniczku pamiętajmy, że rozwój nie przebiega u wszystkich maluszków równomiernie. Nie ma określonej zasady mówiącej o wieku, w którym powinno się rozpocząć odzwyczajanie dziecka od pieluch. Niektóre są gotowe szybciej, a niektóre jeszcze przez kilka kolejnych miesięcy mogą nie mieć chęci na zmianę swoich przyzwyczajeń. W takim przypadku, nie zmuszajmy dziecka – tylko się zniechęci. Pamiętajmy, że dla malucha jest to bardzo trudny okres – emocjonalnie ciężko jest mu zmienić utrwalony już w świadomości nawyk, z którym obeznany jest od samego przyjścia na świat. Poczekajmy na właściwy moment, który z pewnością niedługo nadejdzie.

Ucząc dziecko siadania na nocniczku zwróćmy uwagę, aby nie wywierać na nim presji.  Nie krzyczmy, bądźmy wyrozumiali – to bardzo wielka zmiana w jego życiu. Zadbajmy o to, aby nasze dziecko miało jak największy komfort fizyczny i psychiczny podczas treningu nocniczkowego.
 

Najważniejsze: przygotujmy się

Przed rozpoczęciem nauki „nocniczkowania” upewnijmy się, że jesteśmy dobrze przygotowani. Zaopatrzmy się w nocnik z nadrukowaną ulubioną postacią z bajki dziecka oraz koniecznie w jak największą ilość par majteczek – w trakcie nauki dziennie może zabrudzić się nawet kilka sztuk. Wybierajmy majtki na gumkę, które będą wygodne do zdjęcia dla dziecka, ale także nie będą mocno uciskały i „wpijały” się w jego ciałko (np. z kolekcji marki YO!). Przydadzą nam się też w pogotowiu ściereczki i chusteczki, aby obmyć maluszka po nieudanej próbie. 

Możemy też poszukać lub wymyślić kilka zabaw, które zachęcą malca do nocniczka. Jedną z nich jest „sposób na misia”, która polega na pokazywaniu dziecku, że pluszak (bądź inna ulubiona zabawka) załatwił się do nocniczka. W ten sposób maluch może przełamać barierę nieufności i z zainteresowaniem podejść do nowego etapu  w swoim życiu.

Więcej informacji o produktach z kolekcji marki YO! Można znaleźć na Facebooku:

https://www.facebook.com/Yoclubpl

źródło: Agencja Informacyjna NEWSERIA


Kiedy uczyć dziecko korzystania z nocnika | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

ja swoje dzieci uczyłam siadania na nocniku jak skończyły roczek i tak jak już miały dzieciaki 1.5 roku to już same opróżniały się do nocnika chociaż znajoma mi mówiła że za wcześnie uczę dzieci siadać na nocniku
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Kiedy w jakim wieku nauczyć dziecko korzystania z nocnika? Jak przekonać dziecko do nocnika? Znacie jakieś dobre skuteczne sposoby??
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Można uczyć dziecko jak już umie siedzieć, ja swoje dziecko nauczyłam siadania na nocnik jak miało roczek Smile
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba


DODAJ KOMENTARZ / OPINIĘ LUB ZADAJ PYTANIE
Wpis - komentarz, opinia, pytanie
Portal CyberOlesnica.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wpisów czytelników. Zamieszczone wpisy są prywatnymi opiniami czytelników portalu za które odpowiada sam piszący. CyberOlesnica.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania wpisów, które zawierają wulgaryzmy, są niezgodne z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, obrażają rasy, religie, zawierają reklamy, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail.
CAPTCHA
Zabezpieczenie przed spamem
10 + 4 =
Rozwiąż to proste zadanie matematyczne i wpisz wynik