Dzisiaj jest: Środa, 24 stycznia 2018 Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Informacja na Cyber Oleśnica


| ARTYKUŁ  |  FIRMĘ   |  KONCERT   |  WYDARZENIE |
Jak przygotować garaż do montażu bramy?

Czytelnia | Artykuły > Dział: 


Montaż drzwi garażowych, o ile zajmie się tym wykwalifikowana ekipa, może być sprawą prostą. Wcześniej jednak konieczne jest odpowiednie przygotowanie oraz wymierzenie samego garażu. W innym przypadku czekają nas kłopoty.

Zdarza się, że gdy ekipa przyjeżdża montować bramę, na miejscu znajduje otwór drzwiowy o innych rozmiarach niż wcześniej deklarował klient. Często okazuje się, że ktoś nie uwzględnił wylewki na podłodze albo wysokości gresu, zdarza się też, że osoba dokonująca pomiaru nie wzięła pod uwagę np. grubości styropianu położonego na ścianach. Montaż może zostać uniemożliwiony także przez krzywe ściany – instalacja bramy wymaga, by wszystkie powierzchnie były idealnie proste, a więc równoległe bądź prostopadłe wobec siebie.

Dużym problemem może okazać się także montaż bramy w krótkim czasie po położeniu tynku gipsowego w garażu.

- Wilgotny tynk gipsowy jest niezwykle korozyjny i jeżeli tak zamontowana brama zostanie zamknięta, a pomieszczenie nie będzie wentylowane, to na elementach stalowych bramy, nawet ocynkowanych, mogą pojawić się naloty rdzy, ogniska korozji, nieestetyczne plamy – mówi Paweł Aninowski, właściciel Fabryki Bram VERDOOR. - Korozji nie można powstrzymać, jeżeli instalator montuje bramę na tynk gispowy, którego wilgotność jest większa niż 2 procent – podkreśla.
 

Przygotowanie garażu

Jak więc przygotować garaż do montażu bramy? Przede wszystkim jej instalacja powinna stanowić ostatni etap przygotowywania garażu. Ściany oraz posadzki muszą zostać już wcześniej całkowicie wykończone. Ale to nie wszystko.

Jak zaznacza Bogusław Mikusek – kierownik produkcji bram VERDOOR, na suficie, w odpowiedniej odległości od miejsca, w którym założony zostanie automat, powinno znaleźć się gniazdko z prądem. Co jednak nie mniej ważne, na powierzchni i pod tynkiem ścianek bocznych i nadproża nie mogą przebiegać przewody elektryczne, ani rury z wodą lub gazem.

Pamiętajmy, że otwarcie garażu najczęściej będzie się wiązało z umieszczeniem bramy w pozycji poziomej pod sufitem, a to oznacza, że w zasięgu bramy nie mogą być obecne żadne elementy konstrukcyjne, lampy ani inne przeszkody.
 

Dobór rozmiaru bramy

Aby zamówić bramę o odpowiednich rozmiarach, trzeba wziąć pod uwagę następujące dane:

- szerokość i wysokość otworu

- szerokość ścianek bocznych

- wysokość nadproża

- głębokość garażu.

Jeśli wewnętrzne powierzchnie otworu zostały obłożone styropianem, należy zamówić bramę szerszą – tak jakby styropianu tam nie było.

Podczas wykonywania pomiaru wysokości bramy, należy zwrócić szczególną uwagę na poziom posadzki. Nawet kilkumilimetrowa nierówność podnosząca jej poziom, może spowodować, że brama się nie zmieści.
 

Błędy podczas montażu bram

Jeśli bramę montuje ekipa z doświadczeniem, która zna i rozumie zasady działania takich systemów, podczas instalacji nie powinno dochodzić do błędów. Zdarza się jednak, że montażem zajmują się także słabo przygotowane ekipy. W takiej sytuacji jednym z najczęstszych problemów jest nieustawienie dwóch prowadnic na identycznym poziomie. Także prowadnice pionowe bywają zainstalowane nierówno.

Bogusław Mikusek wśród popularnych problemów wymienia:

- niedobranie odpowiednich kołków do podłoża

- niepozostawienie odpowiednich luzów montażowych

- błędne zamontowanie sprężyn

- niewłaściwe wyważenie bramy

- używanie smarów stałych do smarowania bram.

Kłopoty może sprawić również zbyt mocne dociśnięcie bram do uszczelek, co spowoduje, że brama będzie się ciężko otwierała i zamykała, a poza tym jej elementy będą się intensywnie zużywały w miejscach styczności z uszczelkami.

Biorąc to wszystko pod uwagę, można dojść do wniosku, że prawidłowy montaż bramy garażowej nie jest sprawą łatwą. Najprostszym sposobem, aby uniknąć błędów zarówno przy dobieraniu rozmiaru bramy, jak i podczas montażu pozostaje skorzystanie z pomocy specjalistów, najlepiej takich, którzy mają doświadczenie w instalowaniu bram konkretnej marki.
Inf. prasowa


Jak przygotować garaż do montażu bramy | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Witam
Orientujecie się gdzie w Oleśnicy jest producent bram garażowych? Bramy garażowe na wymiar ,mam nietypowych rozmiarów garaż
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Bardzo przydatny artykuł! Na szczęście w przypadku budowy mojego garażu wszystko poszło sprawnie. Też mam bramę od verdoor. No i oczywiście nie obyło się bez kosultacji z obsługą, ale wszystko bardzo dobrze mi doradzili i montaż poszedł szybko. Brama wpasowuje się w projekt mojego domu i działa bardzo sprawnie, porządne, precyzyjne wykończenie.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Jak wykonać montaż bramy segmentowej potrzebuje instrukcji krok po kroku gdzie szukać takiej instrukcji? Pozdro z Wrocławia
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Szukam solidnej firmy która montuje bramy garażowe z Oleśnicy lub Wrocławia - kogo polecacie? Chciałbym aby cena była adekwatna do jakości montażu
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
gdzie w Oleśnicy w którym sklepie można kupić bramy do garażu ? lub też może być firma która wykonuje takie bramy garażowe na wymiar będę wdzięczny za pomoc ,Piotr z okolic Oleśnicy
w górę
Już ktoś oddał 1 głos
Sprawdź oferty firm Master Paps i Domino Ogrodzenia, bramy, automatyka. Ta druga firma jest z Długołęki i też wykonuje bramy garażowe. a ta pierwsza z Oleśnicy ulica Wojska Polskiego .Kiedyś szukałem bram garażowych w Oleśnicy i znalazłem te dwie firmy ale suma sumarum zamówiłem i kupiłem bramę do garażu we Wrocławiu bo mój znajomy też zamawiał i w ostatniej chwili mi polecił i się zdecydowałem ,jak byś był zainteresowany to mogę ci podać kontakt do tej firmy z Wrocławia .
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Dziękuję zainteresuję się tym co mi pan napisał a jeśli chodzi o firmę z Wrocławia to proszę podać też nazwę tej firmy to sprawdzę oferty tych 3 firm ,jeśli wykonują bramy garażowe na wymiar to będzie bardzo dobrze bo mam nietypowy rozmiar futryny i biorę pod uwagę że może nie być takiej bramy o takich rozmiarach dlatego może będzie trzeba zrobić bramę na zamówienie
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Jest to firma Renovia mają salon we Wrocławiu , ja u nich kupiłem bramy uchylne a i opinie też mają dobre ja generalnie jestem zadowolony z jakości wykonania bramy a pełny adres firmy Renovia znajdziesz w internecie ja już nie pamiętam jaka to ulica była a tym bardziej numer telefonu .
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Te firmy z Oleśnicy już obadałem dzisiaj jeszcze sprawdzę tą firmę z Wrocławia bo w przyszłym tygodniu chciałbym już zamówić bramę a w przeciągu 2 tygodni montaż bramy bo póki co to robię małe porządki w w garażu ,dziękuję serdecznie za pomoc
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba


DODAJ KOMENTARZ / OPINIĘ LUB ZADAJ PYTANIE
Wpis - komentarz, opinia, pytanie
Portal CyberOlesnica.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wpisów czytelników. Zamieszczone wpisy są prywatnymi opiniami czytelników portalu za które odpowiada sam piszący. CyberOlesnica.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania wpisów, które zawierają wulgaryzmy, są niezgodne z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, obrażają rasy, religie, zawierają reklamy, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail.
CAPTCHA
Zabezpieczenie przed spamem
2 + 9 =
Rozwiąż to proste zadanie matematyczne i wpisz wynik