Dzisiaj jest: Wtorek, 22 sierpnia 2017 Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

Informacja na Cyber Oleśnica


| ARTYKUŁ  |  FIRMĘ   |  KONCERT   |  WYDARZENIE |
5 kroków do udanych wakacji z kredytem

Czytelnia | Artykuły > Dział: 


Remigiusz Stupnicki, ekspert ds. kredytów i pożyczek gotówkowych Idea Expert. Wakacje to czas przyjemności – podróży, przygód i wypoczynku. Ale jest to również okres, podczas którego możemy mocno nadszarpnąć nasz domowy budżet. Kiedy na wymarzone wakacje nieco brakuje, rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy. Zanim jednak zdecydujemy się podreperować z jego pomocą budżet warto przypomnieć sobie kilka podstawowych reguł bezpieczeństwa kredytowego. Dzięki ich przestrzeganiu nie tylko urlop, ale i późniejsza spłata zobowiązania przebiegnie bez nieprzyjemności.
 

Oprocentowanie, prowizja, odsetki… Łatwo się w tym wszystkim pogubić. A banki kuszą promocjami, zwłaszcza u progu sezonu urlopowego. Jak wybrać kredyt, który pomoże spełnić marzenia, ale będzie też najlepiej dostosowany do naszych możliwości? Przede wszystkim porównując oferty banków trzeba pamiętać, że koszt kredytu to nie tylko oprocentowanie. Jaki jest on faktycznie powie nam rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO). To ona ilustruje całkowity roczny koszt kredytu, który uwzględnia kwotę samego finansowania, oprocentowanie i dodatkowe opłaty, np. prowizję czy ubezpieczenie. Dzięki zsumowaniu wszystkiego w jedną liczbę, łatwo znaleźć tą faktycznie najtańszą ofertę. Instytucje finansowe zobowiązane są do podawania RRSO dla kredytów gotówkowych na podstawie Ustawy o kredycie konsumenckim. Znajdziemy ją w każdej reklamie, obok promowanego oprocentowania.
 

Warto tez pamiętać, że skorzystanie z dodatkowego produktu oferowanego przez bank, na przykład założenie rachunku na który wpływać będzie wynagrodzenie od pracodawcy, skutkuje zmniejszeniem kosztów kredytu. Zatem zgodnie z zasadą numer dwa: dowiedzmy się czy taka czynność obniży koszty zobowiązania. Takiej informacji udzieli nam pracownik banku albo doradca w oddziale pośrednika finansowego. Tego ostatniego warto odwiedzić przede wszystkim z racji tego, że porówna on dla nas od ręki oferty kredytów konsumpcyjnych z wielu różnych banków, co pozwoli wybrać rozwiązanie najlepiej dopasowane do indywidualnych preferencji.
 

Kolejna reguła – dobrze przemyśl, jaka kwota kredytu jest potrzebna. Obok kosztów wycieczki warto też skalkulować cenę ubezpieczenia i zadbać o zapas wolnej gotówki na wydatki podczas podróży. W czasie wizyty w oddziale pośrednika finansowego zapytajmy o możliwość wcześniejszej częściowej spłaty kredytu. Może się to okazać zbawienne w przypadku, gdy kwota kredytu którą wzięliśmy będzie zbyt wysoka. Podobnie w przypadku kłopotów ze spłatą w przyszłości na pewno chwalić sobie będziemy możliwość skorzystania z wakacji kredytowych. Wybierając ofertę dla siebie weźmy zatem pod uwagę czy bank umożliwia nam odroczenie płatności raty. Często banki dają kredytobiorcom jeden, dwa lub nawet trzy miesiące odroczenia. Doradca udzieli nam kompleksowej odpowiedzi i rozwieje wszelkie wątpliwości.
 

Zasada numer cztery – czytając umowę na swój kredyt należy zwrócić baczną uwagę na warunki zmiany oprocentowania. Oprocentowanie stałe umożliwi nam kontrolę kosztów kredytu, ponieważ harmonogram spłat będzie znany w momencie podpisania umowy i nie zmieni się w trakcie jej trwania. Inaczej w przypadku oprocentowania zmiennego, które oparte jest o tzw. stopę referencyjną, przykładowo WIBOR, czyli stopę procentową po jakiej banki w Polsce udzielają kredytów innym bankom. Do niej bank dolicza swoją marżę, co w sumie daje nam oprocentowanie. Kiedy zmienia się stopa referencyjna, zmieni się wysokość naszej raty. Podstawa oprocentowania i zasady jego zmiany oraz marża powinny być zapisane w umowie kredytowej, co umożliwia kontrolowanie kosztów kredytu. Jeśli bank odsyła w dokumencie do wewnętrznego regulaminu, musimy wiedzieć, że warunki kredytu mogą zmieniać się w trakcie trwania umowy, niejako bez naszej zgody.

Na koniec zasada numer pięć - zwróćmy szczególną uwagę na warunki ubezpieczenia kredytu. Być może nie będzie konieczności kupowania dodatkowego ubezpieczenia NNW czy OC na czas podróży. Przed zaciągnięciem zobowiązania dowiedzmy się czy polisa ubezpieczeniowa do kredytu przewiduje ochronę w przypadku niespodziewanych zdarzeń na wakacjach. Czy obejmuje nieszczęśliwe wypadki wynikające z uprawiania sportów ekstremalnych? Czy możemy skorzystać z alternatywnych opcji ubezpieczenia?

I jeszcze podpowiedź dla aktualnych kredytobiorców. Jeśli mamy już inne zobowiązania, a chcemy pożyczyć dodatkowe pieniądze na wakacje, może się okazać, że najlepszym rozwiązaniem będzie nie kredyt konsumpcyjny, a konsolidacyjny. Produkt ten pozwala zamienić kilka rat na jedną, na dodatek zazwyczaj istotnie niższą. Kredyt konsolidacyjny daje możliwość wydłużenia okresu spłaty wcześniejszych zobowiązań - dzięki czemu co miesiąc płacimy mniej, niż przed jego zaciągnięciem. Dodatkowo będzie nam wygodniej - zamiast martwić się co miesiąc o terminową spłatę każdego zobowiązania osobno, płacimy jedną ratę, w jednym banku. Zajmuje to dużo mniej czasu i dodatkowo wielokrotnie zmniejsza ryzyko, że w natłoku codziennych obowiązków zapomnimy o jakimś przelewie. Co więcej, łącząc aktualne zobowiązania kredytowe w jedno możemy uzyskać dodatkową gotówkę, którą możemy przeznaczyć na dowolny cel. Dodatkowo, warto zweryfikować warunki na jakich zaciągnęliśmy konsolidowane zobowiązania, ponieważ w wielu przypadkach otrzymamy po ich zamknięciu zwrot kwoty ubezpieczenia.
 

Podsumowując, zanim zdecydujesz się na kredyt na wymarzone wakacje:

  • • Porównaj faktyczne koszty ofert w różnych bankach (RRSO).
  • • Sprawdź czy decydując się na inny produkt banku, na przykład konto nie zyskasz dodatkowych zniżek.
  • • Dobrze przemyśl, jaka kwota kredytu jest ci potrzebna. Lepiej wziąć raz nieco większy kredyt i spłacać jedną ratę, niż mieć na głowie kilka zobowiązań.
  • • Uważnie przeczytaj na jakich zasadach będzie liczone oprocentowanie twojego kredytu – to wpływa na wysokość raty. Zazwyczaj możesz wybrać, między oprocentowaniem stałym i zmiennym.
  • • Dopytaj o warunki ubezpieczenia kredytu – być może obejmie cię ochrona od nieszczęśliwych zdarzeń w trakcie podróży bez konieczności kupowania dodatkowej polisy.
  • • Jeśli masz już jakieś kredyty, zastanów się czy nie warto skorzystać z kredytu konsolidacyjnego. Zyskasz niższą ratę. Doradca w oddziale pośrednika finansowego (np. Idea Expert) wyjaśni ci jak przeprowadzić taką zmianę.   
źródło: Agencja Informacyjna NEWSERIA
 

> KREDYT GOTÓWKOWY < - zapoznaj się z ofertą

> KREDYT MIESZKANIOWY < - zapoznaj się z ofertą
Jaki wybrać tani kredyt na wakacje | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

mamy 2017 r teraz jaki wybrać kredyt na wakacje a może jest lepsze rozwiązanie niż brać kredyt w końcu to tylko urlop wakacyjny
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Zawsze jest tak że jak zbliża się lato i wakacje to przychodzi taka myśl żeby gdzieś wybrać na fajne wakacje ale zawsze brakuje pieniędzy na ten cel dlatego w tym roku postanowiłam z mężem że weźmiemy kredyt na wakacje, kredyt nie za duży tak do 4 tysięcy zł. Tylko pytanie jaki kredyt na wakacje jest najlepszy jaki polecacie kredyt gotówkowy czy konsumpcyjny? Nie mam w ogóle pojęcia nie znam się na kredytach dlatego szukam pomocy. Może coś doradzicie który kredyt na wakacje jest dobry i czy w ogóle warto brać kredyt na wakacje? Opinie pewnie będą podzielone ale innej opcji nie mam żeby pożyczyć pieniądze a na wakacje chcemy jechać a czasu co raz mniej. A jak nie kredyt to skąd bierzecie pieniądze na wakacje?
w górę
Już ktoś oddał 1 głos
Dla ciebie lepszy będzie kredyt konsumpcyjny. Kredyt gotówkowy to raczej na inne cele i też jak potrzebujesz więcej pieniędzy. poszukaj w necie ranking kredytów konsumpcyjnych i coś sobie dobierzesz Smile ewentualnie jak masz czas to pochodź od banku do banku i przeglądnij oferty tychże banków. Ale na początku żeby się bardziej zorientować, to polecam poszukać jakiś ranking kredytów konsumpcyjnych na 2015 Smile A opinie jak to opinie są różne bo zależy co kto oczekuje Wink
w górę
Już ktoś oddał 1 głos

Wakacje za kilka miesięcy i już wiem że raczej nic nie odłożę a wakacje obiecałam rodzinie. Chciałabym wziąc jakiś nie wielki kredyt pożyczkę na wakacje tylko czy warto pożyczać pieniądze na taki cel jak wczasy? Może ktoś już brał kredyt na wakacje i wie co się najbardziej opłaca? A może w ogole darować sobie branie kredytu albo szybkiej pożyczki i postarać się załatwić sobie pieniądze w inny sposób/ Co moglibyści mi poradzić? Ogólnie to potrzebuję 4000 zł. Wakacje w Polsce ale to mało istotne. Jakie macie opinie na temat kredytów na taki cel?

w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba

Kurde, pakować się w kredyt na mieszkanie? No ale jak będziesz miała z czego spłacić to nie widzę przeszkód, chociaż zamiast kredytu popytał bym w rodzinie czy ma ktoś pożyczyć takie pieniądze, warto od tego zacząć. A dopiero na samym końcu ewentualnie kredyt albo pożyczkę , skoro tak bardzo chcesz jechać na wakacje. Smile

w górę
Już ktoś oddał 1 głos
Pożyczka na wakacje? No innego wyjścia nie mam Smile Jaki kredyt na urlop jest najlepszy? Są jakieś specjalnie przygotowane pożyczki na urlop wypoczynkowy? Jakie masz opinie o takich pożyczkach? Warto?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
W internecie jest wiele stron gdzie są porównywarki kredytów, porównanie pożyczek gotówkowych, różne kalkulatory do kredytów, pożyczek i możesz sobie sprawdzić aktualne oferty banków. Oferty zmieniają się z dnia na dzień to lepiej skorzystać z porównywarek kredytów niż czekać na opinie.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba


DODAJ KOMENTARZ / OPINIĘ LUB ZADAJ PYTANIE
Wpis - komentarz, opinia, pytanie
Portal CyberOlesnica.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wpisów czytelników. Zamieszczone wpisy są prywatnymi opiniami czytelników portalu za które odpowiada sam piszący. CyberOlesnica.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania wpisów, które zawierają wulgaryzmy, są niezgodne z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, obrażają rasy, religie, zawierają reklamy, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail.
CAPTCHA
Zabezpieczenie przed spamem
16 + 4 =
Rozwiąż to proste zadanie matematyczne i wpisz wynik