Dzisiaj jest: Niedziela, 25 lutego 2018 Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława

Informacja na Cyber Oleśnica


| ARTYKUŁ  |  FIRMĘ   |  KONCERT   |  WYDARZENIE |
Wakacje z kartą kredytową

Czytelnia | Artykuły > Dział: 


Wakacje to słońce, wypoczynek, podróże. Większości z nas kojarzą się one bardzo pozytywnie. Jednak na urlopie łatwo się zapomnieć, a wówczas stan konta po powrocie do domu może okazać się niemiłym zaskoczeniem. Na wakacjach warto korzystać z karty kredytowej i zyskać trochę czasu na uregulowanie niecodziennych wydatków.  

Myśląc o rozsądnym korzystaniu z karty kredytowej należy tak zaplanować wakacyjne wydatki, by nie przekraczały one kwoty, jaką realnie będziemy w stanie spłacić w kolejnym miesiącu i taki budżet traktować jako wyjściowy. Nie ma zatem aż tak dużego znaczenia, ile wynosi limit danej karty, czy jest to 2 000 zł, czy 15 000 zł.

Ograniczając wydatki związane z urlopem do kwoty, jaką jesteśmy w stanie spłacić w kolejnym miesiącu, unikamy naliczenia odsetek.  Dzięki temu możemy bez dodatkowych opłat sfinansować niecodzienne pozycje w naszym budżecie. Warto jednak pamiętać, że po urlopie często czekają nas wydatki związane z rozpoczęciem roku szkolnego czy jesiennymi porządkami i remontami – mówi Radosław Dylik, kierownik ds. kart płatniczych Meritum Banku.
 

54 dni, czyli ile?

Okres, w którym zaciągnięty na karcie kredyt jest nieoprocentowany wynosi standardowo 51-56 dni w zależności od oferty danego banku. Co to tak naprawdę oznacza? Dla przykładu: jeśli dla danej karty okres wynosi 54 dni, zaś data zamknięcia okresu rozliczeniowego przypada na 5. dzień miesiąca (dzień wystawienia wyciągu), sierpniowe wydatki trzeba spłacić do 28 września. To znaczy, że na zakupy opłacane kartą kredytową 6. sierpnia bank zapewni 54 dni darmowego kredytu, ale te zrobione 30. sierpnia trzeba będzie spłacić już po 30 dniach.

W przypadku przedstawionego powyżej przykładu, najlepiej spłacić całość wydatków 28 września – wówczas nie zostaną nam naliczone odsetki. Można oczywiście spłacić jedynie część zadłużenia – standardowo banki wymagają spłaty 5 lub 10 proc. zaciągniętego na karcie kredytu. Jednak trzeba pamiętać, że w takiej sytuacji bank naliczy nam odsetki, choć za okres 1 miesiąca nie będą one wysokie. Będzie to koszt wakacyjnego szaleństwa, pamiętajmy jednak, aby czym prędzej go spłacić.
 

Korzystanie z bankomatów

Za wypłaty z bankomatu dokonane kartą kredytową jest naliczana prowizja oraz nie obowiązuje dla nich okres bezodsetkowy – warto to wiedzieć. Kartę kredytową wkładajmy do bankomatu jedynie w sytuacjach awaryjnych. – Jeśli chcemy finansować część naszego urlopu z karty kredytowej, skorzystajmy z niej kupując bilety lotnicze czy wycieczkę w biurze podróży. Przy wyborze noclegu lub miejsca na kolację zwróćmy uwagę, czy dany usługodawca honoruje płatności kartą – mówi ekspert Meritum Banku. – Gdy w grę wchodzi tylko gotówka, lepiej wypłacić potrzebną kwotę z konta osobistego, a kartą kredytową zapłacić za coś, co zazwyczaj kupujemy za gotówkę – dodaje.
 

Nie chowaj karty na dno walizki

W większości przypadków posiadanie karty kredytowej wiąże się z rocznymi lub miesięcznymi opłatami za kartę. Niektóre banki umożliwiają ich uniknięcia, pod warunkiem regularnego korzystania z karty. Wymogiem jest dokonanie odpowiedniej liczby transakcji bezgotówkowych lub wydanie w ten sposób określonej kwoty (z reguły kilkuset złotych miesięcznie). Jeśli zatem zdecydujemy się na posiadanie karty kredytowej pamiętajmy, by z niej aktywnie korzystać.
 

Oszczędzasz? Karta ma pierwszeństwo

Osoby posiadające konto oszczędnościowe powinny płacić kartą kredytową nawet za najmniejsze zakupy i w ten sposób pozwalać swojej wypłacie procentować na koncie oszczędnościowym. Kwota odsetek, jaką zarabia się w ten sposób nie jest może bardzo wysoka, ale można ją zdobyć bez wyrzeczeń i wysiłku. Podobnie jak w przypadku programów lojalnościowych, płacimy za zakupy tak czy inaczej, a korzystając z karty kredytowej zyskujemy „przy okazji”.

Podsumowując, dzięki karcie kredytowej możemy pozwolić sobie na więcej swobody w czasie urlopu. Ważne jednak, by i w tym przypadku zachować umiar i trzymać się przygotowanego wcześniej planu.

źródło: Agencja Informacyjna NEWSERIA

> KONTA OSOBISTE < - zapoznaj się z ofertą

> KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE < - zapoznaj się z ofertą


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

hej mam nietypowe ( chyba ) pytanie mianowicie jak karta kredytowa może zepsuć wakacje na drugiej stronie świata bo chyba nie każda karta kredytowa będzie dobra w różnych częściach świata chciałbym poznać opinie ekspertów
w górę
Już ktoś oddał 1 głos
Opinie ekspertów to poznacz na oficjalnych stronach banków Smile Tam często możesz online zadać pytanie i prawie natychmiast dostajesz odpowiedź Smile
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Czy warto płacić kartą za wakacje za granicą? Jak wyglądają ewentualne zasady reklamacji? Kompletnie się na tym nie znam a w sierpniu lecimy już na urlop do Paryża. Jakie macie rady?
w górę
Już ktoś oddał 1 głos
Na stronie money jest artykuł o tytule Karta czy gotówka. Jak najtaniej płacić za granicą? Tam zaczerpniesz trochę informacji i się dowiesz czy warto płacić kartą płatniczą za granicą i jak bezpiecznie korzystać z karty za granicą i wiele innych ciekawostek. Polecam bo sam jak szukałem podobnych informacji to trafiłem na ten artykuł i się doinformowałem.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Jaka jest najlepsza karta kredytowa na zakupy w obcych walutach? W sierpniu jadę na wakacje do Grecji i chcę sobie wyrobić kartę kredytową i czytam opinie o kartach kredytowych dla podróżnika ale nic w tych opiniach nie znalazłam konkretnego. Jaki bank polecacie? Jakie macie opinie o kartach kredytowych? Na wakacje do tej Grecji jadę na miesiąc czasu i będę korzystała dosyć często z karty kredytowej i właściwie to tylko na ten wyjazd mi będzie potrzebna.  Nie wykluczam że z tej karty korzystać też będę w innych miejscach za granicą.

Czyli co możecie mi polecić jakieś dobre oferty znacie? Jakie macie opinie o kartach kredytowych dla podróżnika (tak to się chyba fachowo nazywa)?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
dołączam się do pytania jaka karta kredytowa za granicę i jaka jest prowizja za wypłatę z bankomatu za granicą, jakich bankomatów unikać ?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Ja posiadam kartę wielowalutową w banku PKO BP i mam pełny dostęp do środków na rachunkach oszczędnościowych płatnych na żądanie w zagranicznych walutach takich jak: USD, GBP, EUR. Czyli podstawowe waluty europejskie które w zasadzie są wystarczające w każdym państwie na całym świecie. Na tej karcie jest łatwy i szybki dostęp do pieniędzy koncie walutowym w walucie rachunku w kraju i za granicą.

Dzięki tej karcie wielowalutowej mozesz dokonać płatności bezgotówkowych a także wypłat gotówkowych kartą w walucie rachunku i dzięki temu unikniesz kosztów przewalutowania. Ja realizuję płatności na całym świecie tam gdzie widnieje napis Visa oraz wypłacać gotówkę w bankomatach krajowych jak i też zagranicznych z symbolem Visa. No i też dokonywać płatności w sklepach internetowych.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba


DODAJ KOMENTARZ / OPINIĘ LUB ZADAJ PYTANIE
Wpis - komentarz, opinia, pytanie
Portal CyberOlesnica.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wpisów czytelników. Zamieszczone wpisy są prywatnymi opiniami czytelników portalu za które odpowiada sam piszący. CyberOlesnica.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania wpisów, które zawierają wulgaryzmy, są niezgodne z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, obrażają rasy, religie, zawierają reklamy, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail.
CAPTCHA
Zabezpieczenie przed spamem
1 + 2 =
Rozwiąż to proste zadanie matematyczne i wpisz wynik