Dzisiaj jest: Czwartek, 17 sierpnia 2017 Imieniny: Anity, Elizy, Mirona

Informacja na Cyber Oleśnica


| ARTYKUŁ  |  FIRMĘ   |  KONCERT   |  WYDARZENIE |
Kantor wymiany walut

Czytelnia | Artykuły > Dział: 


Wakacje za granicą - z tanią walutą na karcie i w kieszeni | Polacy coraz częściej spędzają wakacje za granicą. Jednak aby pobyt z dala od domu przeżyć bez zbędnych stresów i dodatkowych kosztów, warto posiadać tanią walutę na karcie oraz w kieszeni. Jak to najlepiej zrobić? Podpowiada kantor Pomarańczarnia.pl.

Bez względu na to czy wybierzemy wakacyjne lenistwo na plaży czy masową zabawę w jednej z europejskich stolic, powinniśmy zatroszczyć się o tani dostęp do waluty kraju w którym będziemy przebywać. Pytanie, które powinno pojawić się przed podróżą brzmi: karta czy gotówka?
 

Z euro w kieszeni

Wielu z nas uważa gotówkę za niezawodną formę płatności za granicą. Nadal często zdarza się bowiem, że płatność kartą jest w danym miejscu niemożliwa. Taki problem może pojawić się chociażby na lokalnym bazarze, czy w budkach z lokalnymi specjałami. Wtedy najlepiej mieć pod ręką banknoty w obcej walucie. Trzymając pieniądze w ręku łatwiej jest także kontrolować wydatki. Znikające z portfela euro dają wyraźny sygnał, że powinniśmy zwolnić z konsumpcją.

Dlatego zanim udamy się do innego kraju najlepszym pomysłem będzie zaopatrzenie się w określoną sumę w gotówce jeszcze przed wylotem. W tym celu najwygodniej będzie odwiedzić zaufany kantor stacjonarny.

„Warto pamiętać o podstawowej zasadzie, żeby nie wymieniać złotówek na lotniskach. Kursy są tam na tyle niekorzystne, że mogą powodować stratę nawet 10 procent wartości.”– tłumaczy Magdalena Hubka z kantoru pomarańczarnia.pl.

Pytanie tylko, czy chcemy całą sumę przeznaczoną na wakacje mieć przy sobie w gotówce. Posiadając dużą ilość pieniędzy musimy liczyć się z możliwością ich zgubienia lub też kradzieży. Zwłaszcza jeśli czas spędzamy w licznym, nowopoznanym towarzystwie. Czy to oznacza, że powinniśmy wybrać plastikową kartę?
 

Waluta na koncie

Zabieranie ze sobą pliku banknotów obcej waluty może być dość niewygodne i uciążliwe dlatego dobrze mieć w portfelu także kartę płatniczą
Płacąc kartą musimy uważać jednak na dodatkowe koszty, na które mogą narazić nas banki. Płatności bezgotówkowe w innych krajach wiążą się bowiem najczęściej z tzw. przewalutowaniem. Ma ono miejsce np. wtedy jeśli na koncie trzymamy złotówki i za pomocą karty wypłacamy np. euro w zagranicznym bankomacie lub płacimy kartą w sklepie. Złotówki przeliczane są wtedy np. na euro po bardzo niekorzystnym kursie bankowym.
Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie założenie konta walutowego i zasilenie go odpowiednią sumą. Dobrym pomysłem będzie wyrobienie karty do konta, a następnie sprawdzenie, czy nasz bank umożliwia wypłatę w zagranicznych bankomatach bez prowizji. Jeżeli karta rozliczana jest w walucie kraju do którego jedziemy to nie jesteśmy narażeni na dodatkowe koszty.

„W dodatku konta walutowe bez problemu możemy zasilić walutą wymienioną taniej w Internecie. Z pomocą przychodzą wtedy e- kantory i społecznościowe platformy wymiany walut, które bardzo często oferują kursy lepsze niż inne formy wymiany. Dzięki nim możemy zakupić dodatkowe sumy nawet kiedy już przebywamy za granicą. Wystarczy tylko dostęp do Internetu.” – podsumowuje Magdalena Hubka z kantoru internetowego pomarańczarnia.pl.
IP


Kantory wymiany walut w Oleśnicy
godziny otwarcia | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

który kantor internetowy jest najtańszy chce poznać opinie osób które często korzystają z internetowych kantorów
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Ile jest kantorów wymiany walut w Oleśnicy? Zastanawiam się czy to dobry biznes ale nie wiem jak duża jest konkurencja w Oleśnicy? Znajomy prowadzi kantor we Wrocławiu i ładne pieniądze zarabia i się tak zastanawiam czy jest sens otwierać kolejny kantor w Oleśnicy miasto małe i nie wiadomo jaki ruch jest orientujecie się jakie macie opinie?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Dwa kantory sa w rynku a czy opłaca się otwierać kolejny kantor w Oleśnicy to nie wiem. Obadaj Oleśnicę pod tym względem czy jest zapotrzebowanie bo też są dedykowane kantory wymiany walut internetowe i ludzie też korzystają jak chociażby ja Smile
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Jaki znacie bezpieczny kantor internetowy i czy kantor internetowy może w ogóle być bezpieczny? Nigdy nie korzystałam z kantoru online a chciałabym sprawdzić bo to wygodniejsze i też czytałam że kantory internetowe mają lepsze ceny to jak to z tym jest ???
w górę
Już ktoś oddał 1 głos
Generalnie wszystkie kantory online powinny być bezpieczne bo bezpieczeństwo pieniędzy jest na pierwszym miejscu ale pamiętaj że żaden kantor wymiany walut nie da ci na 100% bezpieczeństwa dla twoich pieniędzy. Ja polecam jednak kantory tradycyjne bo jednak nie ma się pewności co do tych kantorów online. Pozdrawiam z Wrocławia. A tak to wie ktoś jak wysokie są prowizje za korzystanie z kantoru internetowego bo to na pewno zależy od sumy pieniężnej ale jaki jest to procent od kwoty?
w górę
Już ktoś oddał 1 głos
Mam pytanko... jaki znacie najtańszy kantor wymiany walut w Oleśnicy? W Oleśnicy mieszkam od nie dawna i jeszcze nie wiem za bardzo co gdzie jest... Wiem że w rynku jest jakiś kantor ale chyba jest więcej kantorów w Oleśnicy? Dziękuję z gory za odpowiedzi.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
ja w rynku wymieniam tam mam najbliżej i chyba też to jest najtańszy kantor polecam
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba


DODAJ KOMENTARZ / OPINIĘ LUB ZADAJ PYTANIE
Wpis - komentarz, opinia, pytanie
Portal CyberOlesnica.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wpisów czytelników. Zamieszczone wpisy są prywatnymi opiniami czytelników portalu za które odpowiada sam piszący. CyberOlesnica.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania wpisów, które zawierają wulgaryzmy, są niezgodne z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, obrażają rasy, religie, zawierają reklamy, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail.
CAPTCHA
Zabezpieczenie przed spamem
2 + 0 =
Rozwiąż to proste zadanie matematyczne i wpisz wynik