Dzisiaj jest: Środa, 21 lutego 2018 Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Informacja na Cyber Oleśnica


| ARTYKUŁ  |  FIRMĘ   |  KONCERT   |  WYDARZENIE |
Co każdy internetowy przedsiębiorca wiedzieć powinien?

Czytelnia | Artykuły > Dział: 


Prowadzisz już swój biznes, masz stronę internetową, której głównym celem jest pozyskanie nowych klientów i zastanawiasz się jak do nich dotrzeć? Na pewno nie jest to prosta sprawa. Podpowiadamy na co szczególnie zwrócić uwagę, aby rozwinąć swoją firmę  w sieci.
 

Promuj swój biznes
Klienci sami się nie pojawią, wiedzą o tym nawet największe i najbardziej rozpoznawalne marki, które szczególnie uważnie dbają o swoją obecność w internecie. Konkurencja jest tak duża, że samo posiadanie strony czy sklepu nie wystarczy.

Przede wszystkim planuj działania promocyjne. Na początku trudno jest oszacować, co przyniesie wymierne rezultaty, trzeba więc będzie poświęcić dużo czasu na rozpoznanie rynku i sprawdzenie różnych możliwości. Co więcej, niektóre działania są bardziej wymnagające, a nikt nie zapewni Ci stabilnych wyników z dnia na dzień (m.in. dotyczy to działań SEO i komunikacji w social media), bez względu na budżet, którym dysponujesz.

 

Nie idź na skróty
Innymi słowy nie stosuj podejścia jak najszybciej, jak najtaniej i jak najlepiej. Tych trzech przymiotników w realnym biznesie zazwyczaj nie spotyka się obok siebie.  Opracuj i dobierz strategię do odpowiednich kanałów sprzedaży, po czym sporządź szczegółowy plan marketingowy.

Nieprzemyślane newslettery mogą zrazić do Ciebie subskrybentów, niedopracowane kampanie PPC skutkować wyższymi kosztami w przyszłości, błędnie prowadzone działania SEO – spowodować, że znikniesz z wyników wyszukiwania, a niewyróżniająca się komunikacja w social media – zmarnować Twój czas i zasięg na portalach społecznościowych.

Najskuteczniejsze działania to takie, które dostosowane są do Twojej grupy docelowej. Układając plan zwróć uwagę na to, co w danym okresie może zainteresować Twoich potencjalnych klientów.

Pamiętaj również, że dla firm, które świadczą Ci usługi także liczy się zysk.  Jeśli więc cena za współpracę znacznie różni się od rynkowej – prawdopodobnie nie otrzymasz za to działań wysokiej jakości. Przelicz kwotę na godziny czasu pracy specjalisty i zastanów się, czy jest to wystarczające na Twoje potrzeby.
 

Mierz z uwagą działania
Zapewne każdy przedsiębiorca dokładnie wie, ile pieniędzy wydaje na poszczególne aktywności. Ale czy wiesz dokładnie, który kanał jest najbardziej efektywny? A może miałeś kiedyś sytuację, że mimo eliminacji kanałów, które potencjalnie nie przynosiły Ci klientów, odczułeś spadek sprzedaży produktów i usług?

Pomiar akcji marketingowych jest sprawą złożoną, co jednak nie jest usprawiedliwieniem, aby go zaniechać. Określ jasno swoje cele. Może nimi być sprzedaż czy pozyskanie kontaktu od internauty, ale mogą to być również zapis do newslettera, pobranie pliku itd. Jednocześnie możesz mierzyć wiele takich celów, jeśli są dla Ciebie istotne.

Następnie upewnij się, że Twój system statystyczny mierzy je wszystkie. Jeśli się nie sprawdza jest zadbaj o poprawę. To działanie niezbędne do wyciągnięcia wniosków  i podejmowania świadomych decyzji biznesowych.

Pamiętaj, że kanały marketingow najlepiej działają ze sobą wspólnie. Twój system statystyczny powinien to obrazować. W popularnym Google Analytics taki raport znajdziesz w Konwersje > Ścieżki wielokanałowe.
 

Miej oko na konkurencję
Twoja konkurencja nie śpi. Nawet, jeśli uważasz, że są daleko za Tobą nie zawsze musi tak być. W pewnym momencie na rynek może wejść również nowa firma, oferująca te same usługi lub produkty.

Jeśli możesz skorzystaj z automatycznych narzędzi będących w stanie wyznaczyć pojawiającą się konkurencję.  Systemem, który pomoże Ci w tym zadaniu jest np. SEMSTORM.

Znajomość oferty istniejących i nowo pojawiających się konkurentów jest wręcz niezbędna. A jeśli wiesz dodatkowo, jakie działania prowadzą masz wszystkie informacje potrzebne do bycia o krok przed nimi.
 

Stwórz wizerunek profesjonalisty
Daj się poznać, jako specjalista z ogromną wiedzą. Bierz udział w dyskusjach na forach branżowych, dołącz do odpowiednich grup w sieciach społecznościowych i bądź ich aktywnym uczestnikiem. Twórz merytoryczne artykuły lub blog. W niemal każdej branży możesz znaleźć sposób promocji, który pokaże Twój profesjonalizm.

Takie działania mają dodatkową zaletę – możesz również korzystać z wiedzy innych i być na bieżąco z najważniejszymi nowościami na rynku.

Z badań przeprowadzonych przez TNS Infrastat dla Google, wynika, że w branży e-commerce blisko 90% internautów szuka opinii w internecie przed dokonaniem zakupu. Podobnie zachowujemy się, gdy chcemy zamówić jakąś usługę. Jeśli z poszukiwań będą mogli wywnioskować, że jesteś ekspertem ich zaufanie do Twojej oferty również się zwiększy.
 

Dbaj o swoją reputację
Nie ma nic gorszego niż internauta poszukujący opinii o Twojej firmie, trafiający na krytyczne głosy niezadowolonych klientów. Zastanowi się on sto razy zanim skorzysta z proponowanych przez Ciebie usług.

Błędy są rzeczą ludzką i nie ustrzegają się ich nawet największe firmy. Dlatego nie bój się konfrontacji i nie bagatelizuj pomyłek, przygotuj zawczasu plan awaryjny na trudne chwile. Z odpowiednim podejściem możesz wyjść z kryzysu bez szwanku.

Dużym ułatwieniem są narzędzia, które będą monitorować internet za Ciebie. Przykładem jest Brand24, które m.in. samodzielnie określi czy znaleziony wpis jest pozytywny, czy negatywny.
 

Nie bój się skorzystać z zewnętrznych usług
Dziel siły na zamiary. Na pewno nie wszystko zrobisz sam, najczęściej nie ma też potrzeby tworzyć ogromnego zespołu, który wspomoże ekspansję Twojej firmy w internecie. Znajdź kontrahentów i partnerów, z którymi możesz współpracować na różnych polach. Dzięki temu będziesz miał czas skupić się na bardziej istotnych rzeczach tj. takich, które tylko Ty możesz wykonać.

Nie rezygnuj jednak z zasady ograniczonego zaufania. Tak jak w przypadku kampanii marketingowych weryfikuj skuteczność działań firm, z którymi podpisałeś umowę. Jeśli nie są w stanie raportować Ci swoich prac, zupełnie nie chcą dzielić się z Tobą wiedzą nie miej skrupułów taką współpracę zakończyć.
 

Zakończenie
Pamiętaj, aby prowadzić swoje działania regularnie. Jednorazowe kampanie marketingowe nie pomogą Ci w rozwoju Twojego biznesu przez lata. Stała obecność w internecie natomiast pozwoli Ci na zbudowanie świadomości Twojej marki i zwiększanie jej przychodów.

Autor: Milena Szałacka, Dyrektor Zarządzający, SEMSTORM
źródło: Agencja Informacyjna NEWSERIA


Internetowy przedsiębiorca - SEO i Social Media | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Czytałam artykuł i kilka rzeczy się dowiedziałam ale odnośnie salonu fryzjerskiego chciałam się dowiedzieć jak wypromować salon fryzjerski w internecie? Od miesiąca prowadzę salon fryzjerski i chciałabym go dobrze zareklamować w internecie, bo na mieście mam już jeden baner reklamowy i różne ulotki i też reklama w gazecie, ale jeszcze chciałabym w internecie promować swoją firmę. Nie mam strony internetowej ale w przyszłości niedalekiej będę chciała założyć stronę internetową dla swojego biznesu no bo teraz stronę internetową to ma prawie każda firma. Póki co zarobione pieniądze idą jeszcze na wyposażenie salonu fryzjerskiego. Może macie pomysły gdzie w internecie mogę się wypromować za darmo? Dodam też że syn mi założył konto na Google + i jak do tej pory kilka osób poprzez Google + dowiedziało się o moim salonie i bo się pytałam jak byli u mnie ścinać włosy. Smile Mój salon fryzjerski jest w pobliżu Oleśnicy jak się na Wrocław jedzie, to jest miejscowość w której mieszka kilkanaście tysięcy ludzi i są tylko dwa salony fryzjerskie ale chciałabym też klientów z innych miejscowości jak chociażby Oleśnica więc co polecacie jaką reklamę w internecie?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Jeśli chodzi o reklamę w internecie to może spróbuj zareklamować się na lokalnych stronach Oleśnicy chociażby jak cyberolesnica.pl lub też inne , a masz swój zakład fryzjerski dodany do Google Mapy ? Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś trzeba było robić osobne konta dla Google plus i Google mapy ale coś mi się o uszy obiło że teraz wystarczy jedno konto ,ale sprawdź też czy masz firmę dodaną do map Google, może też po prostu zamieszczać ogłoszenia na lokalnych stronach Oleśnicy czy też innych miast co są w pobliżu może Wrocław też...?
Emil
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Tak firma podczepiona jest też do google mapy a co do reklamy na oleśnickich stronach to będzie dobry pomysł! Nawet baner reklamowy mam już przygotowany bo jak dawałam reklamę na mieście i w gazecie to mam w sumie dwa banery reklamowe to będą w sam raz na reklamę na stronie a o ogłoszeniach też pomyślę, dziękuję za pomoc na pewno mi się przyda! Ja myślę że Wrocław to jednak jest za daleko od mojego salonu a i też konkurencja we Wrocławiu jak i po drodze jest duża to nie ma sensu się tam reklamować. Oleśnica i okolice mi wystarczy dziękuję jeszcze raz. Pozdrawiam.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Kim jest internetowy przedsiębiorca tak w dwóch zdaniach?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba


DODAJ KOMENTARZ / OPINIĘ LUB ZADAJ PYTANIE
Wpis - komentarz, opinia, pytanie
Portal CyberOlesnica.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wpisów czytelników. Zamieszczone wpisy są prywatnymi opiniami czytelników portalu za które odpowiada sam piszący. CyberOlesnica.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania wpisów, które zawierają wulgaryzmy, są niezgodne z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, obrażają rasy, religie, zawierają reklamy, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail.
CAPTCHA
Zabezpieczenie przed spamem
5 + 9 =
Rozwiąż to proste zadanie matematyczne i wpisz wynik