Dzisiaj jest: Niedziela, 25 lutego 2018 Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława

Informacja na Cyber Oleśnica


| ARTYKUŁ  |  FIRMĘ   |  KONCERT   |  WYDARZENIE |
Zdrowe i energooszczędne mieszkanie

Czytelnia | Artykuły > Dział: 


Zdrowe i energooszczędne mieszkanieSposobów na lepsze zdrowie szukamy dziś nie tylko u lekarza, dietetyka, czy osobistego trenera | Ze względu na duży wpływ otoczenia na nasze samopoczucie, coraz częściej wyposażamy mieszkania w zdrowe produkty, dokładnie sprawdzamy skład i pochodzenie materiałów wykorzystanych do budowy domów.

O rozwiązaniach pomagających w uzyskaniu bezpiecznego mikroklimatu wnętrz, mówimy w ramach kampanii Energooszczędność w moim domu.Dostęp naturalnego światła, cyrkulacja powietrza i jakość materiałów użytych do budowy i wykończenia wnętrza to według Polaków najważniejsze czynniki wpływające na komfort i zdrowie w mieszkaniu. Tak wskazali uczestnicy badania Energooszczędność w moim domu, zrealizowanego na początku 2013 roku na zlecenie przedstawicieli sektora budownictwa zrównoważonego. W praktyce o naszym samopoczuciu decyduje wiele elementów, o których warto wiedzieć, decydując się na zakup lub remont mieszkania, czy domu.

Ostatecznie o wyborze produktów i materiałów do budowy decyduje budżet i wytyczne przyjęte przez deweloperów. Ci ostatni, ze względu na zmieniające się potrzeby klientów, coraz częściej uwzględniają w swoich projektach rozwiązania przyjazne zdrowiu i środowisku. Ekologiczny standard wykończenia mieszkań proponuje Skanska Residental Development, która w Polsce wprowadza zielone wzorce sprawdzone w krajach skandynawskich. Zależy nam, aby materiały stosowane do wykończenia wnętrz w naszych zielonych inwestycjach były zdrowe dla użytkowników i bezpieczne dla środowiska naturalnego" - mówi Justyna Biernacka, Quality Assurance Leader ze Skanska Residential Development. Wybieramy materiały naturalne, takie jak drewno w przypadku podłóg i drzwi. Nasze drewno pochodzi z kontrolowanych upraw, potwierdzonych certyfikatami FSC (Forest Stewardship Council). Dzięki temu mamy pewność, że nie przyczyniamy się do dewastacji lasów i wspieramy racjonalną gospodarkę zasobami leśnymi. Stosujemy najlepszej jakości materiały regionalne, wyprodukowane w promieniu do 800 km od miejsca ich wbudowania. Dzięki temu wspieramy lokalny przemysł i ograniczamy emisję CO do atmosfery, związaną z transportem materiałów z odległych miejsc" - dodaje. Zdecydowana większość elementów wykończeniowych, stosowanych przez Skanska Residential Development, została wyprodukowana w Polsce. Urządzenia sanitarne dobrano w sposób umożliwiający zmniejszenie zużycia wody o 30%, co jest rozwiązaniem przyjaznym zarówno dla środowiska, jak i kieszeni użytkowników. W przypadku chemii budowlanej i farb wybierane są produkty, które charakteryzują się jak najmniejszą emisją lotnych związków organicznych (LZO), które stanowią źródło zanieczyszczeń powietrza oraz są przyczyną podrażnień i alergii. Na przykład farby stosowane we wnętrzach mieszkań, oferowanych przez firmę Skanska Residential Development, zawierają mniej niż 5g/l LZO, podczas gdy norma dopuszcza do 30 g LZO w litrze farby. To samo dotyczy klejów do płytek, uszczelniaczy i innych substancji chemicznych stosowanych do wykończenia wnętrz - wszystkie posiadają certyfikaty EMICODE najwyższej klasy EC1 i EC1 potwierdzające bardzo niską emisyjność tych produktów. Jeśli chodzi o dostęp do światła naturalnego - zapewnia się go poprzez odpowiednie projektowanie budynków, z uwzględnieniem dużej ilości przeszkleń. W częściach wspólnych - na klatkach schodowych, parkingach - stosuje się najbardziej energooszczędne oświetlenie typu LED, które pozwala na redukcję zużycia energii nawet o około 60%.

Oprócz materiałów użytych do budowy i wykończenia budynków, na jakość mikroklimatu wnętrz wpływa także temperatura panująca w pomieszczeniach. Otoczenie, w którym przebywamy powinno zapewniać nam komfort cieplny. Nasze samopoczucie w dużej mierze zależy od elementów termicznych mikroklimatu tj. temperatura, wilgotności względna, prędkość przepływu powietrza i temperatura promieniowania. Utrzymaniu właściwej temperatury w pomieszczeniach sprzyja dobra izolacja termiczna budynku oraz odpowiednio dobrana wentylacja mechaniczna z rekuperacją ciepła. Dzięki nim zużyjemy też mniej energii cieplnej potrzebnej do ogrzania. A to przekłada się nie tylko na oszczędności finansowe, ale też pomaga zachować lepszą jakość powietrza, ograniczając jego przesuszenie. Dobra izolacja i system wentylacji gwarantuje też, że w pomieszczeniach nie będzie rozwijać się pleśń. Domownicy nie zostaną narażeni na rozwój alergii" - mówi Agnieszka Tomaszewska z Instytutu na rzecz Ekorozwoju. Przy budowie i wykończeniu domu warto zwrócić uwagę na różne czynniki mające wpływ na mikroklimat. Często nie zdajemy sobie sprawy, że przez długie lata, podczas codziennej eksploatacji będą oddziaływały na nasze zdrowie" - dodaje.

Badanie Energooszczędność w moim domu przeprowadzone zostało na reprezentatywnej ogólnopolskiej próbie osób w wieku od 18 lat przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie Effective Public Relations oraz przedstawicieli sektora budownictwa zrównoważonego: IRA Inteligentne Rozwiązania Automatyki, NSG Group (właściciel marki Pilkington), Philips, Rockwool, Skanska Residential Development i Velux. Więcej informacji na temat projektu i dotyczących rozwiązań podnoszących standard energetyczny domu i mieszkania można znaleźć na profilu Facebook: Energooszczędność w moim domu. Effective PR tworzą pasjonaci skutecznej komunikacji. Jesteśmy profesjonalni, kompetentni i przyjaźni w relacjach międzyludzkich. Podczas pracy kierujemy się zasadami etyki zawodowej, co sprzyja budowaniu atmosfery zaufania do naszej firmy oraz współpracujących z nami marek.Twórcą Effective PR jest Paulina Gadomska - Dzięcioł, wieloletni doradca w zakresie zintegrowanej komunikacji marketingowej i PR. Współtworzy i wdraża strategie komunikacji dla firm z sektorów budownictwo, nieruchomości, nowe technologie, FMCG. Wspiera zarządzanie reputacją podmiotów świadczących usługi profesjonalne, takich jak kancelarie prawne, doradcy personalni, inwestorzy i deweloperzy.
Zaangażowana we wspieranie idei przedsiębiorczości kobiet oraz propagowanie koncepcji zrównoważonego rozwoju w biznesie i wykorzystywanie jej w strategiach zarządzania reputacją. Autorka publikacji i prelekcji nt. komunikacji projektów CSR. Ambasador Przedsiębiorczości Kobiet w Polsce. Inf. prsowa

Mieszkania energooszczędne Oleśnica - Wrocław | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Witam. Coś wiecie odnośnie tego czy i gdzie w Oleśnicy buduje się energooszczędne domy? Mieszkam we Wrocławiu w starym budownictwie i zamierzam się przeprowadzić do Oleśnicy do nowego domu i interesuje mnie nowoczesny dom który będzie przystosowany na oszczędzanie energii w każdej postaci. Bardzo będę wdzięczy o jakiekolwiek informacje na temat takich nowych domów.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
a co masz na myśli energooszczędny dom? teraz jak się stawia domy to głównie bierze się też pod uwagę to żeby dom lub mieszkanie pobierało jak najmniej energii ale żeby warunki do mieszkania były równie dobre ,popatrz ogłoszenie deweloperów bo ja nie mam pojęcia kto co i gdzie w Oleśnicy buduje jakie domy
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Dobry artykuł chociaż nie jest zbyt szczegółowy ale żeby się zorientować w temacie energooszczędnych mieszkań to może się komuś przydać. Ja niestety albo stety mieszkam w bloku jeszcze bo zamierzam się przeprowadzić z Oleśnicy do Wrocławia, ze względu na dziewczynę no i pracuję też we Wrocławiu. Planuje kupić nowe mieszkanie i ciekawi mnie jak ograniczyć koszty użytkowania. Chciałbym głównie jakimiś prostymi sposobami ograniczyć zużycie gazu ziemnego i elektryczności jak się tylko da,a to mieszkanie w którym będę mieszkał to jest ogrzewane gazem a także woda i zimą rachunki opłaty za czynsz z pewnością będą wysokie i zastanawiam się nad kolektorem słonecznym. Mieszkanie jest dwupoziomowe także mam gdzie założyć taki kolektor słoneczny czy to dobry pomysł? A jeśli chodzi o prąd głównie oświetlenie chciałbym skorzystać z częściowo z żarówek LED. Będę miał poddasze i zastanawiam się też aby założyć system odzyskiwania nadmiaru ciepła z poddasza. Będzie trzeba trochę pieniędzy włożyć ale na przestrzeni kilku lat to mi się zwróci a i opłaty za rachunki powinny być zdecydowanie mniejsze. Jakie macie opinie w tych sprawach czy to dobre pomysły?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba


DODAJ KOMENTARZ / OPINIĘ LUB ZADAJ PYTANIE
Wpis - komentarz, opinia, pytanie
Portal CyberOlesnica.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wpisów czytelników. Zamieszczone wpisy są prywatnymi opiniami czytelników portalu za które odpowiada sam piszący. CyberOlesnica.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania wpisów, które zawierają wulgaryzmy, są niezgodne z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, obrażają rasy, religie, zawierają reklamy, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail.
CAPTCHA
Zabezpieczenie przed spamem
10 + 9 =
Rozwiąż to proste zadanie matematyczne i wpisz wynik