Dzisiaj jest: Niedziela, 24 września 2017 Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Informacja na Cyber Oleśnica


| ARTYKUŁ  |  FIRMĘ   |  KONCERT   |  WYDARZENIE |
Drewniane zabawki - w służbie rozwoju dziecka

Czytelnia | Artykuły > Dział: 


Pobudzają wyobraźnię dziecka, rozwijają jego zdolności manualne oraz wspierają rozwój. Są ponadczasowe, wytrzymałe i będą służyć pokoleniom. Zachęcają do zabawy oraz uczą obcowania z naturą. Nazywane są małymi dziełami sztuki - zabawi wykonane z drewna.

W segmencie zabawek znajdziemy setki, jak nie tysiące propozycji dla najmłodszych, którzy oczarowani błyszczącymi elementami lub faktem, że zabawka przedstawia ich ulubioną postać z kreskówki, bez problemu namówią rodziców na zakup takiego gadżetu. Wszyscy wiemy, że zazwyczaj kariera takiej zabawki nie jest długa, nie wspominając o jej wartości edukacyjnej. W natłoku kolorowych, plastikowych lalek i świecących robotów warto zastanowić się nad zakupem, który nie tylko urzeknie nasze dziecko, ale również zagwarantuje mu rozwój i duże doznania estetyczne, a także zostanie z pociechą na długie lata. Właśnie po to powstały drewniane zabawki.

Zabawki w służbie rozwoju
Plusy zabawek drewnianych można wymienić jednym tchem: od rozwoju zdolności manualnych, po rozwój wyobraźni i kreatywności, na ćwiczeniu koncentracji kończąc. Oczywiście – do tego wszystkiego możemy również dodać dużą wartość estetyczną – zabawki wykonane z drewna to małe dzieła sztuki.
 

Zdolności manualne i umysłowe
Wyobraźmy sobie, że oddajemy do rąk naszej pociechy drewniane klocki lub słonia wykonanego z drewna, który nie jest statyczną zabawką, lecz posiada w stu procentach ruchome części. Dziecko swobodnie może wyginać jego nogi, trąbę, a nawet ustawiać je na dwóch łapach – wszystko zależy od pomysłowości malucha. Podobnie jest z drewnianymi klockami – dziecko mając je do dyspozycji pozna cały wachlarz nowych kształtów, a dzięki swojej kreatywności samodzielnie zbuduje z nich zamek, dom dla ptaków lub znany tylko swojej wyobraźni obiekt. Stymulację wyobraźni umożliwia również forma zabawek, która
– poprzez wyjątkową prostotę – zachęca dziecko do tego, aby samodzielnie tworzyło kolejne możliwe sposoby ich wykorzystania. Bo kto powiedział, że klocki z drewna mają służyć tylko do budowania? I kto powiedział, że drewniana słonica, która dziś jest królową w zoo naszego malucha, jutro nie może towarzyszyć w wymarzonej podróży do Afryki?

To nauka poprzez eksplorację. Samodzielne odkrycie kolejnej możliwości zabawki to dla dziecka ogromna radość. Nagle okazuje się, że dzięki własnej pomysłowości maluch tworzy kolejny, bajkowy świat, w którym czuje się dobrze. Taka sama radość pojawia się w chwili, gdy pociecha widzi efekt swojej pracy, na przykład patrząc na samodzielnie zbudowaną wieżę z klocków. Drewniane zabawki nie narzucają też sposobu, w jaki mają być wykorzystane przez co pobudzają kreatywność naszych dzieci – mówi Kamila Iwaszko, założycielka Wood World, sklepu z drewnianymi zabawkami.

Nie bez znaczenia jest forma zabawek wykonanych z drewna. Zazwyczaj są to przedmioty o prostym kształcie, które nie posiadają zbędnych elementów mogących rozproszyć uwagę dziecka. Nie ma w nich błyszczących lampek, cekinów, zabawki nie wydają odgłosów. Oszczędność w szczegółach sprzyja koncentracji na najważniejszych elementach i pomaga lepiej wykorzystać edukacyjny charakter przedmiotu.

Pod hasłem „drewniane zabawki” kryją się nie tylko klocki, ale również…samochody, wózki, samoloty czy jeździki. A te z kolei stymulują aktywność fizyczną dziecka. W dobie elektronicznych zabawek, których używanie sprowadza się do siedzenia na sofie lub przed komputerem, zabawki wykonane z drewna zachęcają do ruchu. Odważny i pełen przygód rajd samochodem po domowym dywanie będzie możliwy tylko wtedy, gdy dziecko zdecyduje się wykonać pierwszy krok. Wtedy też pozna prawdziwą wartość zabawki i radość płynącą z jej użytkowania.
 

Bezpieczne i trwałe
Jedną z obaw towarzyszących rodzicom podczas zakupu zabawek jest ta dotycząca jakości materiału,
z którego zostały wykonane, a także ilości substancji sztucznych, które wykorzystano podczas produkcji. Zabawki wykonane z drewna są w stu procentach stworzone z naturalnego materiału, który jest przyjazny zarówno dzieciom, jak i środowisku.


Natura na wyciągnięcie ręki
O naturalności drewna nie trzeba nikogo przekonywać. Zabawki wykonane z tego materiału już od pierwszego kontaktu sprawiają wrażenie przyjaznych, zdrowych i ekologicznych. Należy jednak pamiętać, że zabawki – poza drewnem – mają w sobie również inne elementy, na przykład substancje, którymi zostały pokryte. W ofercie sklepu Wood World znajdziemy między innymi drewniane zabawki i dekoracje, które zostały pokryte naturalnymi materiałami takimi jak wosk pszczeli czy olej na bazie roślin. Co ważne – te naturalne substancje nie zabijają wyjątkowego zapachu drewna.
 

Bezpieczeństwo to podstawa
Duże znaczenie mają certyfikaty posiadane przez zabawki: W Wood World zwracamy uwagę na certyfikaty, które posiadają zabawki. Często są one wyznacznikiem, czy dany produkt pojawi się w naszym sklepie. Oczywiście, wszystkie zabawki mają certyfikat CE, ale w tym miejscu warto też powiedzieć o innych, bardzo ważnych oznaczeniach, które znajdują się na naszych produktach: CPSIA, EN71, FSC. Pierwszy z nich – CPSIA jest wydawany przez Komisję ds. bezpieczeństwa wyrobów konsumpcyjnych. Komisja bada, czy w produktach dla dzieci znajdują się farby zawierających ołów. Kolejny EN71 odnosi się do właściwości mechanicznych i fizycznych zabawek. Ostatni – FSC – jest nadawany przez międzynarodową organizację do spraw właściwego gospodarowania zasobami leśnymi świata. Wszystko to sprawia, że mamy pewność, że nasze zabawki są w pełni bezpieczne – mówi Kamila Iwaszko.


Co za dużo, to bardzo niezdrowo
Drewniane zabawki nie posiadają małych, często podatnych na oderwanie lub uszkodzenie części, które pod nieobecność rodzica mogą znaleźć się w ustach dziecka. Unikamy tym samym ryzyka zakrztuszenia. Dodatkowo, opływowy kształt i brak krawędzi sprawiają, że dziecko nie pokaleczy się podczas zabawy. Nie bez znaczenia pozostaje również aspekt czystości: Doskonale wiemy, że dzieci mają skłonność brania przedmiotów do buzi. Nie unikniemy tego, ale możemy zapobiec, aby bakterie nie dostały się do ust malucha, ponieważ zabawki wykonane z drewna dużo łatwiej utrzymuje się w czystości. Nie posiadają wielu małych elementów i zakamarków, w których może gromadzić się kurz. Wystarczy przetrzeć zabawkę wilgotną szmatką, nie zajmuje to też dużo czasu – mówi Kamila Iwaszko z Wood World.
 

Magia ukryta w drewnie
Drewno uważane jest za jeden z najprzyjemniejszych, stwarzających aurę ciepła i przytulności, materiałów. Podobnie jest z zabawkami wykonanymi z tego tworzywa, które już przy pierwszym dotyku stwarzają miłe wrażenie. Wyjątkowe ciepło drewna przywołuje wspomnienia i poczucie bliskości z naturą.
 

Ponadczasowe zabawki dla pokoleń
Wystarczy przypomnieć sobie swoje odczucia, kiedy po raz pierwszy mieliśmy w dłoniach drewnianą zabawkę. Przyciągająca delikatność i ciepło. Zabawki wykonane z drewna nie odstraszają, nie sprawiają uczucia chłodu, tak jak w przypadku zabawek wykonanych z innych materiałów. Trzymając w ręku małe, drewniane dzieło sztuki czujemy, że towarzyszy nam wyjątkowy przedmiot, który zostanie z nami na lata. Produkty dostępne w sklepie Wood World wykonywane są ręcznie. W każdej z nich można dostrzec indywidualny wkład i zaangażowanie twórcy. A jeżeli mowa o twórcach – są to światowej klasy designerzy.

Zabawki wykonane z drewna uważane są za jedne z najbardziej trwałych przedmiotów. Są odporne na uszkodzenia, dlatego będą towarzyszyć naszym pociechom przez lata. Mogą być też przekazywane z pokolenia na pokolenie. W końcu na niejednym strychu są jeszcze drewniane konie na biegunach, które służyły nam jako towarzysze największych dziecięcych podróży:

Zabawki z drewna są ponadczasowe i uniwersalne. Wzorowane są na tym, co od lat podoba się dzieciom: zwierzęta, klocki, pojazdy – moda na nie nie przeminie. Drewniany koń na biegunach, który cieszył nas ponad 20 lat temu, dziś skutecznie może sprawić radość naszym dzieciom. Zabawki wykonane z drewna są również bardzo uniwersalne – taką samą frajdę z zabawy klockami czy drewnianymi zwierzakami będą miały dziewczynki, jak i chłopcy. Jest to idealne rozwiązanie dla rodzeństwa – mówi Kamila Iwaszko.

 
Dobry design
Rodzice decydując się na zakup drewnianych zabawek Wood World docenią nie tylko ich trwałość, jakość wykonania oraz walory edukacyjne. Produkty dostępne w sklepie Kamili Iwaszko mają również dużą wartość estetyczną i z powodzeniem można je nazwać małymi dziełami sztuki. Kolorowe ptaki, ciekawe w kształcie kaczki czy oryginalne drewniane niedźwiedzie z powodzeniem mogą stanowić element dekoracji pokoju czy biura – dodadzą wnętrzu ciepła i przytulności. Nazwiska projektantów znajdują się w czołówce europejskiego i światowego designu, a projekty z powodzeniem zdobywają wyróżnienia i nagrody.

***
Wood World – sklep internetowy założony przez Kamilę Iwaszko w 2014 roku. Wood World zajmuje się sprzedażą wysokiej klasy zabawek i dekoracji wykonanych z drewna. Przedmioty dostępne w Wood World zostały zaprojektowane przez znanych europejskich i światowych designerów i stanowią połączenie piękna, estetyki i wyjątkowej łączności
z naturą, którą założycielka sklepu chce dostarczać swoim Klientom.

Inf. prasowa / Brandberries PR Agency


Zabawki drewniane dla dzieci
Jakie wybrać dla chłopca i dziewczynki | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Przez ostatnie 25 lat Polskę zalały chińskie zabawki z plastyku i często są one rakotwórcze! Dla dziecka najlepsze są tylko i wyłącznie zabawki z drewna lub też zabawki papierowe ale trzeba uważać czym są malowane takie zabawki, odradzam chińskie zabawki
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
drewno naturalny materiał i do zabawek najlepiej się nadaje żadne plastikowe zabawki czy nie daj Boże metalowe tylko zabawki z drewna są najlepsze
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Jakie polecacie drewniane zabawki dla niemowląt jaki producent robi takie najlepsze zabawki z drewna dla niemowląt głównie chodzi mi o to żeby takie zabawki były bezpieczne?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
producent zabawek chyba nie jest aż tak ważny bo liczy się jakość takiej zabawki a każdy producent zabawek ma w swojej ofercie lepsze jak i gorsze zabawki a głównie tutaj decyduje cena , także teoretycznie im cena za zabawkę wyższa tym zabawka lepsza, nie będę tu podawać producentów zabawek bo za tą reklamę nikt mi nie zapłaci ale jeśli wejdzie pani na stronę www.google.pl i wpisze pani drewniane zabawki dla dzieci producent , to z pewnością znajdzie coś pani i wybierze a jeszcze najlepiej iść do sklepu z zabawkami i oglądnąć dokładnie taką zabawkę jeśli ma pani obawy ale dodam jeszcze żeby unikać chiński zabawek bo nie raz było głośno że chińskie zabawki są złej jakości a w oleśnicy sklep z zabawkami maluch i kacper to moze pani tam znajdzie dobrej klasy zabawki drewniane , moja żona była w tym sklepie i naszemu dziecku kupiła zabawki z tym że z plastyku ale z drewna być może też są w tych sklepach
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
ja moje dzieci wychowałam na zabawkach z drewna są moim zdanie lepsze od tych zabawek z plastiku bo z naturalnego tworzywa no i są też te zabawki trwalsze , no też drewniane zabawki są ładniejsze i praktyczniejsze, jak byłam dzieckiem to w tedy były tylko zabawki z drewna a teraz niestety rynek jest zalany głównie zabawkami z plastiku i to jeszcze z chin i mimo że są tanie zabawki chińskie to są gorzej wykonane i często mogą szkodzić dziecku ,dla mnie w tym wypadku cena za zabawki nie ma znaczenia bo zdrowie dziecka jest najważniejsze .
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba


DODAJ KOMENTARZ / OPINIĘ LUB ZADAJ PYTANIE
Wpis - komentarz, opinia, pytanie
Portal CyberOlesnica.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wpisów czytelników. Zamieszczone wpisy są prywatnymi opiniami czytelników portalu za które odpowiada sam piszący. CyberOlesnica.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania wpisów, które zawierają wulgaryzmy, są niezgodne z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, obrażają rasy, religie, zawierają reklamy, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail.
CAPTCHA
Zabezpieczenie przed spamem
1 + 19 =
Rozwiąż to proste zadanie matematyczne i wpisz wynik