Dzisiaj jest: Niedziela, 24 września 2017 Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Informacja na Cyber Oleśnica


| ARTYKUŁ  |  FIRMĘ   |  KONCERT   |  WYDARZENIE |
Cozytouch - nowa aplikacja mobilna do sterowania grzejnikami

Czytelnia | Artykuły > Dział: 


oniris_1.jpgOd marca br. na polskim rynku dostępna jest aplikacja mobilna, która wraz z centralką działającą drogą radiową, umożliwia zdalne zarządzanie pracą grzejnika. Za pomocą telefonu możemy więc, z dowolnego miejsca, wyświetlać zużycie energii czy kwotę zaoszczędzoną na ogrzewaniu.

Cozytouch to prosta i intuicyjna aplikacja, która służy do sterowania komfortem cieplnym. Narodziła się z pomysłu trzech głównych graczy na rynku ogrzewania we Francji (Atlantic, Thermor i Sauter), a od marca 2016 r. polski oddział firmy Atlantic oferuje ją wraz ze swoimi grzejnikami.

Do urządzenia wyposażonego w inteligentny termostat Cozytouch, wystarczy dokupić opcję tego systemu. Następnie należy podłączyć do routera internetowego, zawartą w niej, centralę sterującą pracą systemu. Umożliwia ona zdalne zarządzanie pracą, urządzeń z nią współpracujących, za pomocą drogi radiowej. Ostatnim etapem jest pobranie darmowej aplikacji mobilnej.

Łączność pomiędzy aplikacją, a urządzeniem jest dwukierunkowa, dzięki czemu każda zmiana wprowadzona w aplikacji, widoczna będzie również bezpośrednio, na termostacie danego urządzenia i na odwrót.

System pozwala uzyskać do 45% oszczędności w porównaniu do grzejnika konwekcyjnego. Mowa o domu o powierzchni 70 metrów kw, który zbudowany był między 1975, a 1988 r. W wyniku tego, w skali roku, zostaje nam w portfelu 914 zł.
galapagos_2.jpg

Centrala sterująca, w połączeniu z aplikacją mobilną, pozwoli uzyskać optymalny komfort, dopasowany do indywidualnych potrzeb, dzięki:
- sterowaniu pracą grzejników w dowolnym miejscu i czasie
- łatwemu zarządzaniu nieobecnościami
- sprawdzaniu i analizowaniu wydatków dotyczących energii.

Cozytouch zapamiętuje rytm życia użytkownika:
- rozpoznaje, za pomocą czujnika, czas obecności i nieobecności w mieszkaniu oraz zapamiętuje dane
- co tydzień dane te są weryfikowane i analizowane. Grzejnik włącza się przed powrotem domowników do domu, tak, aby zapewnić im komfortową temperaturę, gdy wrócą.

Jednak, sterowany systemem, grzejnik Atlantic Polska potrafi dostosować się do nieprzewidzianych sytuacji:
- dzięki wbudowanym sensorom światła i ruchu, pozwala zarejestrować wcześniejszy powrót do domu, a co za tym idzie, szybko nagrzewa pomieszczenie po powrocie użytkownika
- cały czas mamy możliwość wprowadzenia odpowiednich zmian i uniknięcia niepotrzebnych strat energii, gdy jesteśmy z dala od domu. Chodzi o sytuacje, gdy po wyjeździe na wakacje zapomnimy wyłączyć ogrzewania czy musimy zostać dłużej w delegacji.

Zakładka nt. aplikacji na stronie producenta
http://www.atlantic-polska.pl/aktualnosci/nowosci/cozytouch1


Nadawca: Atlantic Polska | Autor artykułu: Rafał Stachlewski

Aplikacja mobilna - Cozytouch Atlantic | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

jak ta centrala sterująca cozytouch sprawuje się podczas codziennego użytkowania chciałbym poznać opinie ,czytałem różne fora i zero nic żadnych opinii gdzie coś znajde?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba


DODAJ KOMENTARZ / OPINIĘ LUB ZADAJ PYTANIE
Wpis - komentarz, opinia, pytanie
Portal CyberOlesnica.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wpisów czytelników. Zamieszczone wpisy są prywatnymi opiniami czytelników portalu za które odpowiada sam piszący. CyberOlesnica.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania wpisów, które zawierają wulgaryzmy, są niezgodne z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, obrażają rasy, religie, zawierają reklamy, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail.
CAPTCHA
Zabezpieczenie przed spamem
4 + 5 =
Rozwiąż to proste zadanie matematyczne i wpisz wynik