Dzisiaj jest: Wtorek, 22 sierpnia 2017 Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

Informacja na Cyber Oleśnica


| ARTYKUŁ  |  FIRMĘ   |  KONCERT   |  WYDARZENIE |
Siedzący tryb życia, a hemoroidy

Czytelnia | Artykuły > Dział: 


thumb_biuro_066.jpgJedną z przyczyn choroby hemoroidalnej jest długotrwałe siedzenie w pracy przy biurku, w samochodzie czy w fotelu przed telewizorem. Jej dolegliwości pomoże zmniejszyć jednoczesne zastosowanie pola magnetycznego i metody ucisku. Będzie to miało korzystny wpływ na poprawę przepływu krwi w naczyniach, redukcję procesów zapalnych i lepsze trzymanie stolca.

Czym są hemoroidy?
Hemoroidy, nazywane też guzkami krwawniczymi, są to naturalne struktury naczyniowe okolicy odbytu, które pokryte są błoną śluzową. Odgrywają ważną rolę w utrzymywaniu gazów i kontroli oddawania stolca.


Na czym polega choroba hemoroidalna?
To zespół objawów chorobowych, które powstały na skutek zaistnienia nieprawidłowych zmian, w obrębie hemoroidów, takich jak:
- zastój krwi i obrzęk guzka krwawniczego
- wystąpienie procesu zapalnego
- pęknięcia błony śluzowej guzka.

Do typowych objawów choroby hemoroidalnej należą takie dolegliwości jak: ból, krwawienie, świąd czy uczucie niekompletnego wypróżnienia. Krew może być widoczna na stolcu, papierze toaletowym lub bieliźnie. Zazwyczaj pojawia się kilka uciążliwych dolegliwości jednocześnie.


Grupa podwyższonego ryzyka
Choroba hemoroidalna należy do najczęstszych chorób proktologicznych, gdyż dolegliwości z nią związane odczuwa co druga osoba po 50 roku życia. Jednak w ostatnich latach, problem ten coraz częściej dotyczy również ludzi młodych, którzy prowadzą siedzący tryb życia: pracujących w biurze, przy komputerze, przedstawicieli handlowych czy kierowców.


Profilaktyczne ćwiczenia
Profilaktycznie zaleca się spacery, wchodzenie po schodach i pływanie. Nie zaleca się natomiast sportów związanych z bieganiem, ponieważ na skutek przeciążenia mięśni dna miednicy dolegliwości mogą się nasilać. Wiadomo, że w wielu przypadkach nie uda się wyeliminować długotrwałego siedzenia. Wówczas zaleca się ćwiczenie napinania zwieracza odbytu. Napinamy mięsień zwieracza w taki sposób, jak byśmy chcieli zahamować parcie na stolec, a po 10-15 sekundach rozluźniamy. Ćwiczenie należy powtórzyć minimum 20 razy, a wykonywać można je kilkakrotnie w ciągu dnia.


Pole magnetyczne i ucisk
Leczenie uciskiem, podobnie jak polem magnetycznym, ma bardzo korzystny wpływ na:
- przyspieszenie gojenia i regenerację tkanek
- poprawę przepływu krwi w naczyniach
- redukcję procesów zapalnych
- lepsze trzymanie stolca.

Wpływ ten wykorzystano przy tworzeniu Magnetoplag, który składa się z 2 niezależnych, wielobiegunowych magnesów. Zamknięte są one w obudowach w kształcie litery T, które wykonano z twardego tworzywa sztucznego. Stosowanie tego wyrobu medycznego łączy więc w sobie jednoczesne miejscowe działanie pola magnetycznego i ucisku.

Badanie kliniczne
W badaniu klinicznym przeprowadzonym w 2011 roku wykazano, że po: - 7 dniach, od zakończenia terapii, krwawienie zmniejszyło się o 93%
- 10 dniach terapii o 60% zmniejszyła się liczba uciążliwych parć na stolec
- 10 dniach terapii o 40% zmniejszyła się ilość śluzu w odbycie.


Bezpieczeństwo stosowania
Natężenie pola magnetycznego, na powierzchni Magnetoplag, mieści się w granicach, które zalecane są do stymulacji organizmu ludzkiego. Korpus wkładek został wyprofilowany w taki sposób, aby uzyskać maksymalną tolerancję organizmu, na terapię doodbytniczą i zapewnić Pacjentowi uczucie komfortu podczas całego procesu leczenia. Redukcja uciążliwych objawów choroby hemoroidalnej pozwala na normalne funkcjonowanie zarówno w aktywnościach prywatnych, jak i zawodowych, co bezpośrednio wpływa na poprawę komfortu życia.

Link do strony dedykowanej produktowi http://magnetoplag.pl/


NADAWCA: Sensilab | AUTOR ARTYKUŁU: Rafał Stachlewski

Jak zapobiegać hemoroidom i jak je leczyć | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Ta choroba nie dotyczy tylko ludzi starszych. Ja miałam problemy z hemoroidami po ciąży. U mnie to kwestia dziedziczna. Moja mama miała z tego powodu operację. Bałam się, że ja też będę musiała mieć zabieg. Na szczęście mi pomogła zmiana nawyków. Więcej się ruszałam i przeszłam na dietę wysokoresztkową. Jak miałam ostry stan. To odstawiłam papier toaletowy. Zamiast niego po prostu się podmywałam.  Mam w domu biobidet więc łatwiej mi było zadbać o siebie. Woda nie podrażnia tak jak papier. Nie słyszałam jeszcze o metodzie leczenia uciskiem. Czy, to boli jak się naciska? Jest jakieś znieczulenie do tego?
w górę
Już ktoś oddał 1 głos


DODAJ KOMENTARZ / OPINIĘ LUB ZADAJ PYTANIE
Wpis - komentarz, opinia, pytanie
Portal CyberOlesnica.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wpisów czytelników. Zamieszczone wpisy są prywatnymi opiniami czytelników portalu za które odpowiada sam piszący. CyberOlesnica.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania wpisów, które zawierają wulgaryzmy, są niezgodne z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, obrażają rasy, religie, zawierają reklamy, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail.
CAPTCHA
Zabezpieczenie przed spamem
2 + 0 =
Rozwiąż to proste zadanie matematyczne i wpisz wynik