Dzisiaj jest: Niedziela, 25 lutego 2018 Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława

Informacja na Cyber Oleśnica


| ARTYKUŁ  |  FIRMĘ   |  KONCERT   |  WYDARZENIE |
Diabetobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia zawita do Oleśnicy

Czytelnia | Artykuły > Dział: 


badanie-poziomu-cukru-plakat_1.jpgMieszkańcy Oleśnicy będą mieli okazję wykonać bezpłatne badania profilaktyczne w zakresie cukrzycy. Już 6 marca na pacjentów czekać będzie wykwalifikowany personel medyczny, który wykona badania i udzieli fachowej porady w zakresie profilaktyki i leczenia cukrzycy.

Zgodnie z najnowszymi danymi World Health Organization1 na świecie żyje ponad 422 mln dorosłych z cukrzycą, a w Polsce 2,73 mln z czego wielu z nich w ogóle nie wie, że choruje. Niestety, coraz częściej chorują na nią także dzieci, o czym nie rzadko nie mają pojęcia ich rodzice. Co gorsza, cukrzyca rozwija się w organizmie, często nie dając żadnych objawów. Dlatego też niezwykle ważne jest wykonywanie regularnych badań w celu jej wykluczenia bądź monitorowania leczenia - podkreśla lek. Dorota Skwira-Rutkowska. W odpowiedzi na tę potrzebę, Fundacja NEUCA we współpracy z aptekami działającymi w ramach programu PARTNER+, organizuje ogólnopolską akcję badań, której celem jest promocja profilaktyki i szerzenie wiedzy na temat cukrzycy.

W ramach akcji, specjalnie przygotowany na tę okazję diabetobus odwiedzi ponad 100 lokalizacji w całej Polsce, w tym także Oleśnicę, aby sprawdzić poziom cukru we krwi Polaków. Dodatkowo, każdy pacjent będzie mógł także zmierzyć ciśnienie oraz sprawdzić wskaźnik BMI, dzięki któremu można ocenić ryzyko wystąpienia chorób związanych z nadwagą.

Otyłość, jaka dotyczy coraz większego procenta całej społeczności, ma ścisły związek z gwałtownym wzrostem zachorowań na cukrzycę typu 2. Stanowi ona główny czynnik wystąpienia tej choroby. Co ciekawe, w Polsce na nadwagę cierpią częściej kobiety niż mężczyźni. Najnowsze badania epidemiologiczne wskazują, że występuje ona u 35-45%, a otyłość - stan bardziej zaawansowany - u 22-25% Polek - komentuje Bogusława Golus- Jankowska z Fundacji NEUCA dla Zdrowia. U osób otyłych cukrzyca występuje 7 razy częściej niż u osób o prawidłowej masie ciała. Otyłość jest bardzo niekorzystnym problemem zdrowotnym również w przypadku samego leczenia cukrzycy. Niekontrolowany przyrost masy ciała jest bowiem częstym skutkiem ubocznym wielu terapii stosowanych w cukrzycy - dodaje ekspert.

Diabetobus będzie stacjonował w Oleśnicy 6 marca przy ulicy Księdza Sudoła 1 między godzinami 10.00 a 16.00, przy siedzibie partnera akcji. Następnie ruszy do Szlichtyngowej. Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać w okresie czternastu dni przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.

Wszelkie szczegóły na temat terminów badań i lokalizacji znajdują się na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia (fundacjaneuca.pl).


O Fundacji:
Misją Fundacji NEUCA Dla Zdrowia jest dążenie do poprawy zdrowia i związanej z tym jakości życia społeczeństwa. Fundacja działa na rzecz rozwoju opieki farmaceutycznej i opieki zdrowotnej, udzielając wsparcia na takie cele, jak: poprawa dostępu pacjentów do nowoczesnych form leczenia i rehabilitacji, w tym farmakoterapii; poprawa standardów ochrony zdrowia w grupach szczególnej troski i zagrożonych wykluczeniem społecznym, takich jak bezrobotni, bezdomni, osoby uzależnione, osoby z niepełnosprawnością, samotne; pomoc ofiarom wypadków, zdarzeń losowych i klęsk żywiołowych; promocja profilaktyki i edukacji zdrowotnej; wsparcie edukacji i kształcenia ustawicznego pracowników służby zdrowia.

1 Dane WHO, kwiecień 2016


Diabetobus będzie stacjonował w Oleśnicy 6 marca przy ulicy Księdza Sudoła 1 między godzinami 10.00 a 16.00, przy siedzibie partnera akcji

badanie-poziomu-cukru-plakat.jpg
Inf. prasowa / InnerLook Public Relations
poniedziałek, Marzec 6, 2017

Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

Bardzo dobra inicjatywa jak za darmo to i więcej chętnych na badania będzie.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Rozumiem że każdy do ręki dostanie wyniki badań
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Diabetobus to mobilna klinika cukrzycy także wyniki badań pani dostanie.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
A jak to sobie wyobrażasz Smile Podejrzewam że to będzie jakiś wydruk z urządzenia do badania poziomu cukru
w górę
Już ktoś oddał 1 głos
chciałabym się dowiedzieć ile mogą trwać takie badania cukrzycowe i czy trzeba być na czczo?
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba
Wydaje mi się że badanie cukru we krwi powinno się robić na czczo a przynajmniej nic nie jeść tak ze 3 godziny przed robieniem badań które trwają chwilę.
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba


DODAJ KOMENTARZ / OPINIĘ LUB ZADAJ PYTANIE
Wpis - komentarz, opinia, pytanie
Portal CyberOlesnica.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wpisów czytelników. Zamieszczone wpisy są prywatnymi opiniami czytelników portalu za które odpowiada sam piszący. CyberOlesnica.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania wpisów, które zawierają wulgaryzmy, są niezgodne z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, obrażają rasy, religie, zawierają reklamy, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail.
CAPTCHA
Zabezpieczenie przed spamem
2 + 0 =
Rozwiąż to proste zadanie matematyczne i wpisz wynik