Dzisiaj jest: Wtorek, 22 sierpnia 2017 Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda

Informacja na Cyber Oleśnica


| ARTYKUŁ  |  FIRMĘ   |  KONCERT   |  WYDARZENIE |
Jedź bezpiecznie na święta

Czytelnia | Artykuły > Dział: 


thumb_1558476540_xht_580_small.jpgZbliżają się Święta Bożego Narodzenia, to moment kiedy wielu z nas odwiedza najbliższych. Niejednokrotnie przemierzamy długie, wyczerpujące trasy, wtedy szczególnie powinniśmy pamiętać o bezpieczeństwie. Jak przygotować się do takiej podróży i zdążyć na kolację wigilijną?

Podpowiadamy o czym powinniśmy pamiętać, aby móc spokojnie dojechać w rodzinne okolice i nie stresować się zachowaniem innych kierowców, którzy nie zawsze przestrzegają zasad ruchu drogowego. Przede wszystkim zadbajmy o bezpieczeństwo pasażerów i komfort jazdy kierowcy.
 

W drodze na święta

Jak co roku dopada nas świąteczna gorączka i próbujemy przygotować wszystko przed rodzinnym spotkaniem. Gdy już mamy bagażniki pełne prezentów, możemy wyruszyć w drogę. Nie śpieszmy się, wyjedźmy z domu wcześniej, żeby nie stresować się spóźnieniem na Wigilię. Pamiętajmy, że to napięty czas, w którym wielu kierowców bagatelizuje istotne zasady poruszania się po drogach. Uważajmy na tzw. niedzielnych kierowców, którzy sporadycznie wsiadają do auta i nie mają dużego doświadczenia.

Wszystkie trudne sytuacje odbijają się na naszym samopoczuciu, odpowiadają za pogorszenie koncentracji. W tym roku zrelaksujmy się przed wyjazdem i bez pośpiechu wyjedźmy w odwiedziny do najbliższych. Gdy wiemy, że czeka nas długa trasa zaplanujmy regularne postoje, a do celu dotrzemy wypoczęci i zadowoleni – komentuje specjalista Zenon Rudak, kierownik Centrum Technicznego HELLA Polska.
 

Odpowiednie przygotowanie

Najlepszą i najważniejszą czynnością przed świątecznym wyjazdem jest sprawdzenie stanu technicznego samochodu oraz jego oświetlenia – wszystkie żarówki muszą być sprawne.  Weźmy ze sobą zapasowe źródła światła, sprawdzając zawczasu jak je wymienić.

Zimą posiadanie zapasowych żarówek jest naszym obowiązkiem. Wtedy szybko zapada zmrok, a jazda z przepalonym reflektorem to stwarzanie niebezpieczeństwa na drodze. Dobrze jest mieć instrukcję jak je wymienić. Należy także pamiętać, że czyste lampy to lepsza widoczność oraz większe bezpieczeństwo na drodze. Dodatkowo, kiedy temperatura powietrza spada, możemy wziąć ze sobą skrobak, który jest pomocny przy ich odladzaniu ­– dodaje Zenon Rudak.

 

Jak prawidłowo używać świateł drogowych?

Jednym z podstawowych elementów, na które powinniśmy zwracać uwagę jest odpowiednie korzystanie ze świateł zarówno przez nas jak i innych kierowców. Zapewnią nam one widoczność na trasie i obserwację tego, co się na niej dzieje. W warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza wywołanych opadami śniegu lub deszczu włączmy światła mijania lub przeciwmgielne przednie. Jeżeli jednak nasza widoczność jest znacznie ograniczona (mniej niż 50 m) włączmy tylne światła przeciwmgielne. Starajmy się skoncentrować na prowadzeniu pojazdu, zawsze włączajmy odpowiednie światła. Nie oślepiajmy innych kierowców, ponieważ wtedy doprowadzamy do zaburzenia ich pola widzenia. Jeśli my zostaniemy oślepieni przez auto jadące z naprzeciwka, zwolnijmy i skupmy wzrok na prawym pasie drogi.

Mimo odnotowywanych obecnie wysokich temperatur nie zapominajmy, że zaskoczyć nas mogą nagłe opady śniegu czy intensywnego deszczu. Prowadźmy pewnie i rozsądnie, nie przekraczajmy wyznaczonej prędkości. Dokładnie obserwujmy trasę, zwracając uwagę na zmiany organizacji ruchu, co pozwoli nam na ominięcie korków.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Koncern HELLA to jeden z największych światowych dostawców dla branży samochodowej. Projektuje i wytwarza produkty w segmencie elementów i systemów oświetlenia oraz elektroniki do pojazdów. Na rynku wtórnym firma HELLA oferuje części i akcesoria do pojazdów mechanicznych, diagnostyki i usług serwisowych w całej Europie. W segmencie zastosowań specjalnych HELLA zajmuje się projektowaniem wyrobów do pojazdów specjalnych oraz w pełni niezależnych rozwiązań w zakresie oświetlenia ulicznego lub przemysłowego. Działając w ramach spółek joint venture dostarcza kompletne moduły pojazdów, systemy klimatyzacji i pokładowe instalacje elektryczne. Koncern zatrudnia ok. 30 tysięcy pracowników w 35 krajach. Więcej informacji: http://www.hella.com/hella-pl/index.html?rdeLocale=pl
źródło: Agencja Informacyjna NEWSERIA


HELLA Polska | Opinie ↓


Słowa kluczowe: 

↓ może to Cię też zainteresuje: 

KOMENTARZE / OPINIE

czy w Oleśnicy dostępne są produkty firmy hella oświetlenie głównie jak tak to jaki to sklep
w górę
Daj łapkę w górę, jeśli komentarz Ci się podoba


DODAJ KOMENTARZ / OPINIĘ LUB ZADAJ PYTANIE
Wpis - komentarz, opinia, pytanie
Portal CyberOlesnica.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść wpisów czytelników. Zamieszczone wpisy są prywatnymi opiniami czytelników portalu za które odpowiada sam piszący. CyberOlesnica.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania wpisów, które zawierają wulgaryzmy, są niezgodne z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, obrażają rasy, religie, zawierają reklamy, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail.
CAPTCHA
Zabezpieczenie przed spamem
7 + 1 =
Rozwiąż to proste zadanie matematyczne i wpisz wynik